Łukasz Szewczyk18.10.2016 (22:34)23

UPC Polska przejmie Multimedia Polska za 3 mld zł. Łącznie ponad 2,2 mln abonentów

UPC Polska podpisała przedwstępną umowę zakupu akcji spółki Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku. Transakcję wyceniono na 3 mld zł. Obecnie obie spółki obsługują łącznie ponad 2,2 mln abonentów, a w zasięgu znajduje się łącznie 4,6 mln gospodarstw domowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 23)

Jaka konkurencja - jak się gracze na rynku wysypują/wchłaniani są to ginie konkurencja rośnie monopol :D. Mieszkam w budynku w którym mogę skorzystać tylko z multimedii od xx lat. Teraz wejdzie/przejmie mnie kolejny monopolista :(. A jeszcze dziś w skrzynce znalazłem reklame multimedii która "daje klientom - NOWYM tv 32 lub 39 cale :D.
 14  
Nie tylko Multimedia. W planach już jest wchłonięcie Vectry i totalna dominacja na polskim rynku. UPC i jej odpowiedniki dominuje rynek i wchłania mniejszych we wszystkich krajach w których jest.
 13  
Oby UPC nie zapomniało rozwijać dotychczasowej oferty, szczególnie jeśli chodzi o nowe kanały TV. Bo przy przejmowaniu Aster baaaaaardzo przysypiali :)
 6  
nie ma to jak monopol, z konkurencji zostanie satelita super opcja, ostatnio upc tylko usuwa kanały, nie liczę bzdetów których mało kto ogląda, teraz jak połączą się z multimedią to nic ich nie powstrzyma przed dojeniem klientów dając w zamian NIC, a o nowych kanałach w HD to można już pomarzyć, katastrofa liczyć tylko że uokik nie da zgody
 7  
Mnie pasuje, bo wolę ofertę UPC niż MM. Monopol będzie, jak przejmą też VECTRĘ. A, na to się zanosi. UOKiK nie zabroni konsolidacji, bo przecież są jeszcze CP, NC+ i Orange. Patrzą na rynek całościowo, nie segmentalnie.
 11  
Przecież to proste teraz będzie drogo i oferta znów,w miejscu. Tam gdzie nie ma konkurencji to ceny dwa razy takie same!, masakra Totalma znam UPC od lat i tam gdzie brak konkurenta to oferta dwa razu droższa szok co robi UOKIK UPC juz raz zrobiło przekręt na sieci ASTER oszuści totalni,
 14  
Panie Chiquita jakby Pań zauważył przy przejęciu Aster UOKiK nie zdecydował się spojrzeć na rynek całościowo. Pytanie czy są jakieś przesłanki ku temu aby miało się to zmienić...
 4  
Mnie pasuje, bo wolę ofertę UPC niż MM. Monopol będzie, jak przejmą też VECTRĘ. A, na to się zanosi. UOKiK nie zabroni konsolidacji, bo przecież są jeszcze CP, NC+ i Orange. Patrzą na rynek całościowo, nie segmentalnie.
nc+ i CP nie będą liczyć bo to tylko rynek tv, a tu głównie chodzi o internet. Vectra ma za dużo klientów i nie ma szans aby prezes UOKIK to podbił.
 2  
No to teraz będzie telewizja, internet, telefon i baaaardzo drogi prąd. Czy UPC przejmie też tych oszukujących domokrążców?
 10  
Ciekawe czy wraz z wchłonięciem MM w UPC pojawią się kanały z oferty MM których brakowało w UPC?
 10