Łukasz Szewczyk17.11.2016 (12:14)15 komentarzy

Android Pay wkracza do Polski. Jak korzystać?

Od 17 listopada 2017 roku Android Pay jest dostępny także w Polsce. Dzięki nowej usłudze miliony polskich użytkowników zyskało dostęp do szybki płatności smartfonem z Androidem.
Android Pay
Aby rozpocząć korzystanie z nowej usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Play i dodać swoją kartę (kredytową lub debetową) Mastercard lub Visa z Alior Banku, Banku Zachodniego WBK lub T-Mobile Usługi Bankowe. Do tej listy wkrótce dołączy też mBank, a obsługa kolejnych banków pojawi się w nadchodzących miesiącach. Android Pay działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android 4.4 lub wyższym i modułem NFC.
Następnie, by zapłacić za zakupy przy pomocy Android Pay wystarczy wybudzić swój telefon (nie trzeba go nawet odblokować czy też otwierać aplikacji) i zbliżyć do terminala płatniczego.

Jak korzystać z Android Pay? / Fot. Google
Jak korzystać z Android Pay? / Fot. Google
Android Pay pozwala także na dokonywanie płatności, gdy robimy zakupy w ulubionych aplikacjach mobilnych - bez potrzeby wpisywania za każdym razem swojego adresu i innych danych. Przycisk płatności Android Pay pojawi się już niebawem w aplikacjach Allegro, Ceneo, Fancy, iTaxi oraz Uber. Kolejne dołączą do nich w nadchodzących miesiącach

Android Pay / Fot. Google
Android Pay / Fot. Google
Od dnia startu z Androida Pay można korzystać w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, wszystkich które akceptują płatności zbliżeniowe. Pełną listę można sprawdzić TUTAJ. Google nawiązało też współpracę z wieloma platformami technologicznymi i dostawcami technologii takimi jak Braintree i First Data.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Czyli każdy może tylko wzbudzić mój telefon i sobie zapłacić ? A gdzie bezpieczeństwo ?
Ja za takie coś Dziękuję !
 3  
Wszystko ok. Tylko nigdzie nie nie znalazłem informacji - czy podczas płatności, internet ma być włączony czy nie?
 0  
Fakt. Płacąc PeoPay muszę telefon odblokować, Android Pay jednak mało bezpieczny.
 1  
A kto zdrowo myślący wpisuje numer karty do apki na andka?
 6  
dzisiaj sprawdzałem w Lidlu (niby jest na liście), odrzuciło transakcję z komentarzem "błąd odczytu karty" na terminalu w sklepie
 1  
Wczoraj zapłaciłem w Mc donalds i wszystko poszło ok
 1  
autoryzujesz PINE-em
 1  
ten sam co korzysta z telefony z androidem
 0  
Warto wspomnieć, że Android Pay nie działa na zrootowanym telefonie.
Wiele osób ma firmware już z rootem od producenta, lub świadomie robi roota, aby mieć pełną kontrolę nad swoim telefonem.
A tego (tzn. wolności) jak widać bardzo boją się korporacje.....
 0