Łukasz Szewczyk11.01.2017 (12:27)10 komentarzy

Fuzja UPC i Multimedia Polska pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC kontroli nad spółką Multimedia Polska
Fuzja UPC i Multimedia Polska pod lupą UOKiK
Uczestnicy koncentracji zajmują się dostawą m.in. płatnej telewizji oraz dostępu do Internetu. W zakresie tych usług - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem UOKiK - rynkiem, na którym konkurują przedsiębiorcy jest obszar miasta.
Analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej.

Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Przypomnijmy, że w przypadku fuzji UPC z siecią Aster, urząd nakazał UPC sprzedaż części infrastruktury w miejscach, gdzie pokrywały się sieci operatorów.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Bo zamiast inwestować w nową sieć i konkurować z innymi to lepiej kupić konkurencję - zostać monopolistą i dyktować ceny.
A klient niech płaci.
 5  
UPC zakodowało wczoraj w pakiecie select kanały Nowa TV i Zoom TV. Teraz są tylko w pakiecie max!
 0  
 ari
UPC zakodowało wczoraj w pakiecie select kanały Nowa TV i Zoom TV. Teraz są tylko w pakiecie max!
Przecież było wiadomo od początku że docelowo będą tylko w makiecie max.
 5  
Co w tym dziwnego że UPC wchłania kolejne sieci. Wchłania i będzie wchłaniać. Taka polityka jest prowadzona przez Liberty Global nie tylko w Polsce ale wszędzie tam gdzie mają swoje sieci kablowe. W innych krajach dominują rynek jeszcze bardziej niż w Polsce.
 5  
W innych krajach dominują rynek jeszcze bardziej niż w Polsce.
a tam też wciskają te niedorobione horizony?
 3  
Dokładnie tak, sprzęt w większości krajów jest ten sam. Wystarczy przejżeć oferty na zagranicznych stronach UPC.
 5  
No bo Nova i Zoom to kanały premium hihi bierzesz antenę pokojową i je masz za darmo ... patrzysz i myślisz po co mi to ?
 2  
sami idioci pracuja w tym UPC, chyba STARS.TV też jest w pakiecie Max - zenada.
STARS.TV za free z Hot Birda.
 4  
Obiektywnie patrząc to niech sobie biorą Multimedie. Na rynku jest tak wielu operatorów, że kto będzie chciał to i tak znajdzie coś dla siebie. A ceny za usługi są tak żenująco niskie, że i tak taniej już być nie może.

Pozdrawiam tych którzy są szczęśliwi, że uciekną z Multimedii:-)
 0  
a gdzie uokik "miał oczy" przed powstaniem monopolisty?
 1