Łukasz Szewczyk13.02.2017 (9:42)10 komentarzy

Orange ma 100 tys. klientów światłowodu

Ze światłowodu Orange korzysta już 100 tys. klientów. Największy telekom w Polsce skupia się na rozwoju sieci światłowodowej i sprzedaży łączonych usług, z których korzysta już ok. 850 tys. klientów.
Światłowdów Orange
- Chcemy przyciągnąć nowych klientów i wyjść naprzeciw potrzebom dotychczasowych. Dlatego wprowadziliśmy Orange Love. To cztery usługi w jednym prostym pakiecie: internet światłowodowy, telefonia stacjonarna i komórkowa z internetem mobilnym w technologii 4G oraz telewizja z dekoderem w rozdzielczości 4K. To pakiet łączący w jedno wszystko to, co najlepsze w Orange - mówi agencji Newseria Biznes Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.
Orange Polska konsekwentnie realizuje przyjętą w ubiegłym roku strategię szybkiego rozwoju sieci światłowodowej i mobilnej oraz usług konwergentnych (łączonych). Ze światłowodu Orange korzysta już 100 tys. klientów, a w zasięgu jest 1,5 miliona gospodarstw domowych. Pod względem oferty konwergentnej, która zapewnia kilka zintegrowanych usług w ramach jednego pakietu, Orange jest liderem rynku.

Kompleksowa oferta Orange Love uwzględnia kluczowe usługi dostarczane przez operatora. Klienci w ramach jednego pakietu mają szybki internet, w tym światłowód nawet do 600 Mb/s, telefonię komórkową i stacjonarną (VoIP) oraz telewizję z nową, rozbudowaną listą kanałów. Nowe pakiety Orange są dostępne w czterech wariantach cenowych, z których najtańszy kosztuje 69 zł miesięcznie.

W nowej ofercie telekom postawił mocny akcent na rozrywkę. W cenie zestawu klienci dostają telewizję z ok. setką kanałów, z czego 33 w jakości HD oraz kilkaset filmów na życzenie w wypożyczalni VoD. Ci, którzy wybiorą światłowód, otrzymają dekoder telewizyjny Samsung, który umożliwia oglądanie filmów w jakości 4K. Nowością jest aplikacja mobilna Orange TV Go, umożliwiająca oglądanie telewizji nawet po wyjściu z domu, w dowolnym miejscu, na ekranie tabletu lub smartfona.

- Nasza oferta to nowa jakość oglądania telewizji. Obraz będzie tak ostry, że czasem wydaje się wręcz ostrzejszy niż w rzeczywistości. Do tego możliwość zabrania telewizji ze sobą tam, gdzie akurat jesteśmy na tablecie lub telefonie. To wszystko w atrakcyjnej cenie - dodaje Jean-François Fallacher.

Wiceprezes Orange Polska Mariusz Gaca zauważa, że nowa oferta Orange została pomyślana tak, żeby poszczególne usługi uzupełniały się wzajemnie. Ponadto decydując się na zintegrowane usługi w ramach Orange Love, klient dostaje jedną umowę i rachunek, a formalności są uproszczone do minimum.

- Ten pakiet ma jedną umowę, jeden rachunek do przelewów i jedną obsługę. Znając doświadczenia naszych klientów, pozwalamy im raz wybrać to, co jest im w domu potrzebne i zająć się innymi sprawami - mówi Mariusz Gaca.

Z przeprowadzonych przez Orange badań wynika, że poza ceną dla klientów najbardziej liczą się: atrakcyjne treści TV, szybkość internetu, zaufanie do marki i jakość urządzeń.

- Pod względem technologicznym jest to oferta, której nie można nic zarzucić. Staraliśmy się, żeby komfort użytkownika był na maksymalnym poziomie od momentu zakupu - mówi Mariusz Gaca.

Usługi łączone w ramach jednego pakietu są obecnie filarem oferty Orange i motorem rozwoju nowych technologii. Jednym z przykładów jest VoLTE, czyli wprowadzona jesienią ubiegłego roku usługa rozmów głosowych za pośrednictwem internetu mobilnego 4G. Dzięki rozwijanej technologii światłowodowej Orange jest pierwszym ogólnopolskim operatorem, który ma w ofercie telewizję 4K.

- Dziś nie trzeba jechać do kina, żeby obejrzeć film, bo równie dobrze można go zobaczyć chociażby w kinie domowym, na ekranie komputera albo na smartfonie. Moim życzeniem jest to, żeby móc oglądać filmy wszędzie, żeby połączenie mobilne było szybkie, dostępne w każdym miejscu i bez limitu -mówił krytyk filmowy Tomasz Raczek podczas konferencji prezentującej nową ofertę Orange. - Życzyłbym sobie dostępu do treści elektronicznych w jednym, mobilnym strumieniu, który umożliwi mi "wejście do filmu", stanie się jego częścią. To nie jest futuryzm, połączenie gier komputerowych i filmu jest na wyciągnięcie ręki. I taką możliwość stworzy dostęp do szybkiego i nielimitowanego wirtualnego świata.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Nie trzeba jechać do kina bo można obejrzeć film na smartfonie. Buhahahaha..... dawno się tak nie uśmiałam.
 3  
Światłowód od Orange jest mniej więcej jak Yeti, wszyscy o nim wiedzą, ale nikt go nie może zamówić!
 14  
Zgadza się. Nie chce mi się wierzyć w te 100tys. Mieszkam w Gdyni. Wybór operatorów jest ogromny, jest też Orange ze światłowodem, ale nikt z moich znajomych/rodziny z tego nie korzysta.
 0  
Zgadzam sie z maro1221 SzymonM Ja mieszkam w centrum częstochowy dokładnie 1,2 km od centrali orange i ledwo można mieć 20 mb a co dopiero o światłowodzie myśleć Ja nie znam nikogo kto by go miał Wiec to chyba taka oferta reklamowa żeby zareklamować że orange jest takie super ale w realu nie da sie jej nabyć
 1  
Centrum Wrocławia i jedyne co mi Orange jest w stanie zaoferować po kablu, to "zawrotne" do 20 Mbit/s z czego działa maks 15. Wszystko po starych, sparciałych kablach telefonicznych chyba jeszcze z czasów komuny i przez centralę gdzie ADSL2+, to maks możliwości. A jak się ich pytam kiedy będzie światłowód, to nie wiedzą i radzą się na niego "nie napalać" jak powiedziała mi jedna pani konsultantka. Więc ja się pytam, gdzie te światłowody?
 0  
Poznań - net do 10 mb/s... i tak od dawien dawna bez zmian...
 0  
W Radomsku Orange ma światłowód
 2  
Spokojnie mają tyle klientów. Nie dziwcie się, że w centrum nie macie światła bo tam trudniej o inwestycje. Najłatwiej zaczynać od dużych osiedli, które z reguły są bardziej oddalone od centrum.
 2  
Światełko to takie łącze ,które daje trochę więcej niż jest w umowie.Ja u siebie mam 636Mbits/63Mbits jednak jest jeden problem jak jesteś graczem bo Orange stawia na stabilność sieci niż jest maksymalne możliwości.To prawda ,że ping jest niski w grach online ale w Netii-Internetii miałem 10ms mniej bo oni stawiają na maksymalne możliwości- chodzi o priorytety.Ponad pół roku temu przeszedłem z Netii bo dawali mi 100Mbits i streamując full hd z wysokim bitrate programy telewizyjne dostawały pikselozy.Wtedy mi mówili ,że nie planują zwiększać szybkości a jakieś dwa tygodnie temu prowadzili ofertę 900Mbits na światełku.Jednak konkurencja działa cuda.Mam u siebie jeszcze UPC ale on ze swoją ofertą umywa się do nich.
 0  
W moim bloku Orange zainstalowało się. Z klatki schodowej rozprowadzone są zwykłe kable antenowe w kierunku poszczególnych mieszkań,y łączone przy pomocy czarnej taśmy izolacyjnej. Kable są w wykutych rowkach, chyba będą zamurowane. Ciekawe, jak te kable są łączone? Na skręt? Nigdy nie zawrę z nimi umowy.
 1