Łukasz Szewczyk06.06.2017 (15:23)16 komentarzy

Play ogranicza szybkość internetu w roamingu krajowym

Komórkowa sieć Play wprowadza zmiany w technicznych warunkach świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w roamingu krajowym.
Play
Play do 1,5 Mb/s ogranicza szybkość mobilnego internetu w zasięgu partnerów roamingowych, czyli podczas korzystania użytkowników Play z zasięgu innych sieci komórkowych.
- Powodów jest kilka i nie będę wchodził w szczegóły, ale coraz więcej klientów zaczyna korzystać z naszej własnej sieci, którą intensywnie rozbudowujemy. Sporo klientów jest na sztywno w zasięgu roamingu nawet jeżeli często to nie jest potrzebne - tłumaczy Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play. - Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są klienci, którzy nie mają innego wyjścia. Wiem, że 1,5 Mb/s głowy nie urywa, ale pozwala na korzystanie ze smartfona, włączając możliwość oglądania wideo w formacie DVD - dodaje.

Z pełnych prędkości mobilnego internetu użytkownicy Play mogą korzystać w sieci własnej fioletowego operatora, także w ramach szybkiej technologii LTE.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Brawo fioletowy. Najgorszy zasięg, a teraz najwolniejszy internet. Poza tym z ta rozbudową to nie szalejcie. Mapa zasięgu to się od pół roku praktycznie nie zmienia.
 20  
oj oj to po zakończeniu umowy mówie PAPA
 11  
Kilka dni temu złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z tej beznadziejnej sieci, przesył danych to jakaś kpina wolny i gubi zasięg z byle powodu. Przeleci motylek i transfer szlag trafia.
 14  
Ja z dniem 1 lipca opuszczam fioletowego Play
Z ttm dn 1 lipca jesrem wolno o chyba Oranzade wezme
 3  
"Z pełnych prędkości mobilnego internetu użytkownicy Play mogą korzystać w sieci własnej fioletowego operatora, także w ramach szybkiej technologii LTE." Chciałbym aby była to prawda. Jestem w zasięgu lte i jeszcze nie udało mi się uzyskać tzw. pełnej prędkości. Wiec panie rzeczniku - bez glindzenia pierdół. Proszę zejść na ziemię.
 6  
"Sporo klientów jest na sztywno w zasięgu roamingu nawet jeżeli często to nie jest potrzebne" - tłumaczy Marcin Gruszka...panie Gruszka jakby to nie było potrzebne to sami byście nie uruchomili tej usługi!komu te bajki?Jak nie macie odpowiedniej własnej sieci to za roaming musicie płacić "wielkiej trójce".Ja dziękuje za wasze "LTE' gdzie łapie jedną kreskę a transfer niższy niż nawet 3G w roamingu! to może od razu zrezygnujcie z roamingu innych sieci skoro macie własną tak wspaniałą sieć?klienci z was zrezygnują!przez tyle lat nic się nie zmienia! to skandal
 3  
Ważne, że ciągle zwiększa się liczba celebrytów w reklamach. Reszta się nie liczy...
 19  
A ludziska jak muchy do... ciągną do fioletu...
 7  
Kilka dni temu złożyłem wniosek o przeniesienie numeru z tej beznadziejnej sieci, przesył danych to jakaś kpina wolny i gubi zasięg z byle powodu. Przeleci motylek i transfer szlag trafia.
przenieś się do orange to zobaczysz co to jest beznadziejny internet
w samym centrum Katowic Lte pokazuje się sporadycznie,cały czas jest H
 1  
Staś66 - mistrzu Hspa w Orange jest szybsze niż LTE w Play. Nie masz pojęcia o czym piszesz.
 4