Łukasz Szewczyk14.06.2017 (10:38)3 komentarze

Orange dostarczy szybki internet do polskich szkół

Ponad 4,5 tysiąca szkół podłączy Orange Polska w ciągu 3 lat do światłowodu. Pierwsze 138 z nich już korzysta z superszybkiego internetu o prędkości co najmniej 100 Mb/s. W ten sposób Orange Polska wspiera zadeklarowany w uchwale cel rządu, by podłączyć wszystkie szkoły w Polsce do szerokopasmowego internetu, tworząc Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.
- Bardzo nas cieszy dzisiejsza uchwała, podkreślająca znaczenie dostępu szkół do szerokopasmowego internetu. Przez ostatnie dwa miesiące w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej podłączyliśmy do światłowodu już 138 szkół w całym kraju, a to przecież dopiero początek. W ciągu kilkunastu ostatnich lat dostęp do szybkiego internetu zyskało 3 tys. szkół. Nasza inwestycja pozwoli zwiększyć tę liczbę ponad dwukrotnie w zaledwie trzy lata. Doceniamy i w pełni wspieramy wysiłki polskich władz na rzecz najlepszej z możliwych inwestycji: cyfrowej edukacji Polaków - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.
Inwestycje Orange w szybki internet dla szkół pomagają zwiększyć szanse edukacyjne dzieci, zwłaszcza ze szkół w mniejszych miejscowościach. Razem z działaniami na rzecz edukacji cyfrowej, są potwierdzeniem deklaracji Orange, co do wspierania realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ.

Orange Polska planuje w latach 2016-2018 przeznaczyć na inwestycje światłowodowe do 2,2 mld zł, podłączając do superszybkiego internetu nawet co czwarte mieszkanie, dom czy biuro. W porozumieniu zawartym pod koniec marca z Ministerstwem Cyfryzacji, operator zobowiązał się, że doprowadzi światłowód do ponad 4,5 tys. szkół, finansując inwestycję z własnych środków. To oznacza, że dzięki Orange Polska dostęp do szerokopasmowego internetu uzyska ok. 15 proc. wszystkich szkół w kraju.

Oprócz inwestycji w sieć światłowodową, Orange dba o edukację cyfrową dzieci i młodzieży. Fundacja Orange realizuje w szkołach programy edukacyjne, dzięki którym uczniowie zyskują umiejętności niezbędne w dzisiejszym świecie.

Podczas MegaMisji, najmłodsi (dzieci z klas 1-3) w formie zabawy uczą się podstaw aktywnego i twórczego korzystania z nowoczesnych technologii: tworzenia prostych grafik czy materiałów wideo, a także zasad netykiety, krytycznej oceny materiałów znalezionych w internecie, przestrzegania praw autorskich w sieci oraz dbania o bezpieczeństwo.

Starsi uczniowie uczą się podstaw programowania i robotyki w ramach programu #SuperKoderzy. Co ważne, poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki. Zgodnie z deklaracją Orange Polska na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs), programy obejmą w latach 2016-2018 ponad 20 tys. dzieci z ok. 1200 szkół, a przynajmniej 1400 nauczycieli zostanie przeszkolonych z zakresu wykorzystania nowych technologii w pracy z dziećmi.

Kolejny program wspierający edukację cyfrową to Bezpiecznie Tu i Tam, pomagający dzieciom, młodzieży a także ich opiekunom i nauczycielom nauczyć się bezpiecznie i wartościowo korzystać z internetu. W samym 2016 roku uczestniczyło w nim przeszło 660 tys. dzieci i młodzieży, ponad 380 tys. dorosłych, w tym rodziców i pedagogów oraz ponad 2 tys. placówek w całym kraju. Łącznie daje to sumę ponad 1 miliona beneficjentów programu, w znacznym stopniu związanych z edukacją szkolną.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Superszybki to nie jest 100 mb/s, superszybki to jest 600 mb/s.
 2  
To nie ma być internet do ściągania np filmów tylko dla potrzeb edukacyjnych i dlatego zastosowany został symetryk 100/100 co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku.
Osobiście też wolałbym mieć symetryk 100/100 do domu FTTH.
 0  
Dlaczego do polskich szkół podłączają internet francuzi a nie polacy?! Przecież to kolejne miliony wypływające z kraju!
 0