Łukasz Szewczyk19.06.2017 (13:15)8 komentarzy

Play oficjalnie zapowiada wejście na giełdę

Play Communications, właściciel 100 proc. udziałów w spółce P4, która jest operatorem komórkowej sieci Play ogłosił zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji.
Play
Play Communications zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych spółki do obrotu na rynku regulowanym (podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
- Dzięki przemyślanej strategii i temu, że jesteśmy marką telekomunikacyjną numer jeden w Polsce, wyprzedzamy porównywalne spółki giełdowe pod względem tempa wzrostu przychodów i rentowności. Stworzyliśmy model biznesowy, który pozwolił nowemu operatorowi na osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku w ciągu zaledwie kilku lat, a przy tym na generowanie wolnych przepływów pieniężnych na poziomach, jakie wypracowują najlepsi operatorzy w branży na świecie. Sukces PLAY jest wspierany przez trwały wzrost polskiej gospodarki, jak również rosnące wykorzystanie transmisji danych przez naszych klientów, co pozwala nam sądzić, że możemy zaoferować inwestorom bezkonkurencyjne w naszej branży połączenie wzrostu wartości oraz rentowności inwestycji - komentuje Jorgen Bang-Jensen, prezes zarządu P4.

Oferta będzie obejmować część istniejących akcji zwykłych luksemburskiej spółki Play Communications, należącej do Play Holdings, będącej własnością i kontrolowanej przez spółki Tollerton Investments Limited i Telco Holdings. Oferta obejmuje ofertę publiczną skierowaną do inwestorów detalicznych, uprawnionych pracowników i inwestorów instytucjonalnych w Polsce oraz ofertę za granicą skierowaną do inwestorów instytucjonalnych. Spółka zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wszystkich akcji zwykłych spółki, w tym akcji menedżerskich, które zostaną wyemitowane w związku z ofertą w ramach rozliczenia istniejącego programu motywacyjnego.

Play jest operatorem drugiej co do wielkości i najszybciej rosnącej sieci telefonii komórkowej w Polsce pod względem raportowanej liczby klientów (14,3 mln klientów na 31 marca 2017 r.). PLAY zwiększył swój udział rynkowy w liczbie klientów w Polsce z poziomu około 4,6% na koniec 2008 r. do około 27,6% na 31 marca 2017 r. Operator oferuje szeroki zakres usług telekomunikacyjnych opartych na technologii komórkowej, w tym: usługi głosowe, usługi transmisji danych, wiadomości tekstowe, usługi wideo (PLAY NOW), a także usługi dodane oraz sprzedaż telefonów komórkowych i innych urządzeń klientom indywidualnym oraz biznesowym w Polsce.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Zabrakło kaski na opłacenie "gwiazd" do reklam....
Play jest najszybciej zadłużającym się operatorem, dlatego musieli obniżyć prędkość transmisji w roamingu.
 9  
Nigdy nie zrozumiem klientów którzy wybierają danego operatora dlatego, że jakiś celebryta-milioner jest wynajmowany do reklamowania tego produktu.
Przecież to parodia słuchać jakiegoś Wojewódzkiego, Majewskiego, Lewandowskiego czy Małysza, którzy podniecają się mówiąc : " ... i za 19,99 zł. miesięcznie mam to wszystko i tak tanio ? ".
 10  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
i na huxx pierdzicie wyżej debile, a plus i tm to co łaske robi gwiazdeczki pierdolonx zapodaje i co tego nie widzicie? cwele
 9  
Giełda szmejda a zasięgu jak nie było tak nie ma, ale mnie to już nie dotyczy na szczęście.
 2  
a mi to lotto !!!!!!
 3  
Niech usuną awarie z aktalizacją kont a później myślą o giełdzie, bo wprowadzenie roamingu okazało się wielkim problemem i sporo namieszać w kontach play24. Nie wspomnę o dzisjszych problemach z dodzwonieniem czy wysłaniem smsa. Giełda nie lubi takich wpadek.
 0  
Giełda im nie pomoże. Gówniana jakość usług nakłania jedynie do zmiany operatora.
Podana nazwa należy do zarejestrowanego konta. 21.06.2017 (0:06:28)
 0  
Każdy tylko nażeka ... ciesz się, ze masz w ogóle zasięg w roamingu bo ja nie mam i z niecierpliwością czekam aż moja umowa u rówowych się skończy.
 0