Łukasz Szewczyk12.10.2017 (14:34)10 komentarzy

Plus o decyzji UKE: Nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych

Operator komórkowej sieci Plus otrzymał od UKE zgodę na pobieranie dodatkowych opłat od klientów za dzwonienie i internet za granicą. O podobne zgody wystąpili także inni operatorzy.
Kilka dni temu Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał spółce Polkomtel (operator sieci Plus) zgodę na wprowadzenie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej - dowiedział się Dziennik.pl. Zgoda ważna będzie przez rok.
Informację potwierdza także operator. Plus zapewnia jednak swoich klientów, że po wydaniu decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej tych samych zasadach jak dotychczas

Przypomnijmy, że od czerwca obowiązuje unijna dyrektywa "Roam like at home", dzięki której ze swoich telefonów w innych krajach UE możemy korzystać tak jak w Polsce. Warto jednak podkreślić, że w dyrektywie jest zapis, który pozwala operatorom na wystąpienie o pozwolenie naliczania dodatkowych opłat roamingowych, pod warunkiem, że operator wykaże, że unijna dyrektywa naraża go na starty,

O podobne zgody wystąpiło kilkunastu operatorów w Polsce.

Komentarze (1 - 10 z 10)

moga kozystac do czasu. pewnie juz przygotowuja nowe pakiety. w przeciwnym wypadku po co ten cyrk?
 14  
plus i krok dostanie wała w zęby, stary oszust
 6  
No cóż, minęło kilkanaście lat i czas się pożegnać. Zamiast inwestować w Polsce, aby roamerzy logowali się do ich sieci oni to olewają, a teraz cudowny (u)rząd daje im kasę z naszych kieszeni (bo chyba nikt nie liczy na obniżenie cen). Poza tym sami walczyli o tak wysokie ceny hurtowe! Oszuści!
 8  
Najprościej będzie im pokazać to przez nie przedłużanie umów i przechodzenie do tych którzy uczciwie podeszli do roamingu od samego początku.
 4  
Plus otwarcie o tym mówi, a pozostali operatorzy milczą, choć i oni wystąpili z takim zapytaniem do UKE. Chyba te sprawy będą z dotyczyły abonentów niskich pakietów, którzy chętnie z roamingu korzystają za granicą.
 1  
No ja liczę na to, że Plus nic nie zmienia. Chyba nie po to znieśli klientom roaming, żeby go przywracać. To by nie miało sensu. Także dla Plusa.
 1  
Dobrze, że zapewniają, że nic się nie zmieni. W końcu bardzo mi odpowiada to, że w Plusie spokojnie można dzwonić z krajów europejskich bez dodatkowych kosztów.
 0  
Jest to pewnie jakaś tam opcja, ale na masową skalę roamingu płatnego Plus na bank nie przywróci. O to można być pewnym i spokojnym.
 0  
Roaming za free to świetne udogodnienie dla użytkowników, ale z pewnością operatorzy przy niskich pakietach nie zarabiają. Plus o tym mówi i UKE taką decyzję wydało.
 0  
Fajnie, że jednak Plus nie zmieni nic w ofercie i nie przywróci płatnego roamingu. Od czasu do czasu bywa się za granicą, więc niech pozostanie jak jest.
 0