Łukasz Szewczyk12.02.2018 (11:14)9 komentarzy

Poczta Polska wyśle SMS-em numer telefonu do kuriera

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają SMS-owe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę. Nowe rozwiązanie umożliwia klientowi kontakt z kurierem i zwiększa komfort obsługi.
Poczta Polska
Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. W rezultacie zwiększa się skuteczności doręczeń oraz satysfakcja klientów z poziomu obsługi. Pilotaż informatycznego rozwiązania odbył się jesienią ubiegłego roku na terenie Warszawy. Od lutego SMS-owe powiadomienia funkcjonują już we wszystkich lokalizacjach w kraju i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Przesyłki kurierskie Poczty Polskiej codziennie doręcza 3500 kurierów.
W dzień wizyty kuriera klienci dostają automatyczną wiadomość o przykładowej treści: "W dn. 2018-02-12, kurier Adam będzie próbował dostarczyć Twoją przesyłkę nr EE143256789PL. Kontakt do kuriera: tel. 987654321" .

- Umożliwienie kontaktu klienta z kurierem pozwoli na zmniejszenie liczby sytuacji, gdy kurier próbujący dostarczyć paczkę nie zastaje nikogo pod wskazanym adresem. Jeśli chcemy, aby odbiorca przesyłki kurierskiej został uprzedzony o doręczeniu pamiętajmy o podaniu jego telefonu na etykiecie adresowej przy nadawaniu paczki - tłumaczy Michał Gawryluk, kierownik Działu Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej.

W listopadzie 2017 r. wszyscy kurierzy Poczty Polskiej zostali wyposażeni w terminale płatnicze, dzięki którym klient nie musi mieć przy sobie gotówki odbierając przesyłkę zamówioną za pobraniem. Transakcje kartą lub BLIKIEM zwiększają komfort korzystania z usług oraz skracają czas obsługi klienta. Stale rozwijana jest też sieć punktów odbioru przesyłek, do których poza placówkami pocztowymi należą stacje Orlenu, kioski Ruchu oraz sklepy sieci Żabka i Freshmarket.

Komentarze (1 - 9 z 9)

To coś na wzór Kurierów
 3  
Cieszę się, że Poczta Polska dodania standardy UPS i DPD
 6  
Poczta polska? Co to jest i do czego służy?
List polecony priorytetowy 00959007731939829359 z Malborka do W-wy dotarł 11 dnia. Reklamacja nie uznana. List polecony priorytetowy 00159007734196975115 wysłany z Katowic do W-wy 5 lutego nadal w transporcie. Więc nie bardzo rozumiem dlaczego firma ta używa takiej nazwy.
 4  
Szkoda tylko że o przesylki polecone nie dbaja bo u mnie listonosz w ogóle nie nosi poleconych tylko gotowe avizo wrzuca do skrzynek, a na poczcie kolejki ludzi z avizo i każdy sie kłóci ,,caly dzien bylam/em w domu i nikt nie zadzwonił do drzwi". Nie mam pretensji do listonosza bo ten pewne ma tyle listów papierowych że trudno sie dziwic zeby jeszcze dzwigał polecone o roznej gramaturze, ale moze po prostu jest za mało listonoszy? Cennik poczy co raz drozszy a jakosc obslugi co raz slabsza. O ile kurier działa dobrze o tyle listy ida co raz gorzej...
 14  
Jacy kurierzy. Na wsiach i małych miasteczkach to zwykli
listonosze roznoszą przesyłki kurierskie poczty polskiej.
 6  
dlatego wybieram paczkomat albo odbiór w kiosku.
 5  
Super, szkoda tylko że niektórym się wydaje, że za te zakichane kilkanaście PLN które płacą za przesyłkę kurier ma do dziennie do rozwiezienia 3 paczki na krzyż i przez resztę czasu może odbierać telefony.
 1  
@leszek
Poczta placi okolo 3zl za taka paczke, ale polaczki maja mentalnosc jeszcze z lat 90 gdzie pojawila sie moda na "klient nasz pan" wiec niech przywiezie mi ta paczuszke kiedy mi sie podoba. Szczerze to nie pan a zwykly dziad jak kazdy inny.
 0  
Przy pensjach jakie mają pospolici pracownicy na poczcie nie liczcie na wiele. Ponadto nie ma kto pracować. Nowe osoby popracują miesiąc czy dwa i się zwalniają.
 0