Łukasz Szewczyk14.03.2018 (12:30)11 komentarzy

T-Mobile oraz Plus z najszybszym Internetem mobilnym w lutym 2018 (raport RF Benchmark)

RF Benchmark na podstawie prawie 23 tys. pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego oferowanego przez polskie sieci komórkowe.
smartfon
T-Mobile wciąż zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o średnią szybkość pobierania danych. Na fotelu lidera ten operator utrzymuje się od początku 2018 roku. Jak widać, nie stracił także swojej pozycji w lutym, dzięki wynikowi 23,72 Mb/s.
Dobrym wynikiem może pochwalić się Play, który ostatni raz na drugim miejscu był notowany w październiku 2016 roku. Play świadczył swoim użytkownikom pobieranie danych z prędkością 19,45 Mb/s. Kolejni rywalizujący operatorzy znaleźli się tuż za plecami Play. Orange i Plus zanotowały średnią szybkość pobierania danych odpowiednio 19,32 Mb/s i 19,11 Mb/s.

Szybkość pobierania danych LTE / Fot. RFBenchmark.pl
Szybkość pobierania danych #G / Fot. RFBenchmark.pl
Trwa także dobra passa sieci Plus. Niezmiennie od stycznia Plus utrzymuje pozycję lidera w kategorii szybkości wysyłania danych. W lutym średnia prędkość wysyłania danych w sieci Plus wynosiła 9,86 Mb/s.

Srebrnym medalistą rankingu jest wciąż T-Mobile. Jego użytkownicy mogą pobierać pliki z prędkością 8,72 Mb/s. Niewiele gorszy wynik osiągnęło Orange (8,32 Mb/s), zaś Play zamyka listę z najsłabszym wynikiem 7,05 Mb/s.

Szybkość wysyłania danych LTE / Fot. RFBenchmark.pl
Szybkość wsyłania danych 3G / Fot. RFBenchmark.pl
T-Mobile, lutowy lider w szybkości pobieranych danych, przoduje w kategorii najniższej wartości PING (38,75 ms). Następne miejsce w rankingu przypadło Orange (42,79 ms). Za plecami pomarańczowego operatora sklasyfikowaliśmy Plus (44,84 ms), a najwyższą wartość Ping miał Play (46,92 ms). Warto przypomnieć, że Play w styczniu wygrał z Plusem, lecz w lutym nie udało się już tego powtórzyć.

PING (3G) / Fot. RFBenchmark.pl
Szybkość wysyłania danych LTE / Fot. RFBenchmark.pl
Ranking Operatorów Komórkowych RF Benchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych. RF Benchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej.

Komentarze (1 - 10 z 11)

3G pobierania w PLAY to katastrofa, doświadczam to na własnej skórze.
 7  
miałem CP zasięg na maksa LTE i po 17 spadało nawet do maks 1mb/s,jeszcze jakieś chore dzierżawy sprzętu,DNOOOO
Teraz mam z PLAY,zasięg trochę gorszy LTE(3 kreski) ale prędkość nie spada poniżej 15mb/s nawet w godzinach szczytu i w 99% jest powyżej 30mb/s i tyle w temacie....T-mobile też ok,Orange nie wiem.....
 0  
@mat_yooo jak najbardziej przyznaje racje! to co dzijej sie na 3g w playu to jest porazka....choc nie ma co ukrywac,lte tez nie hula
 2  
narzekacie,a pewnie macie zasięg play ale nie z ich nadajnika korzystacie(literka R przy ikonce zasięgu),a wtedy maks 3mb/s.....
 2  
Ja korzystam z a2Mobile. Internet jest chyba najtańszy ale często bardzo wolny. Najwyższa ale rzadko dostępna prędkość pobierania ok. 12 Mbps ale często traci zasięg. Wtedy i dla oszczędności, do czytania korzystam z Aero2. Niestety, prędkość nigdy nie osiąga ustawowych 0,512 Mbps. Szkoda, że nikt ich nie sprawdza.
 0  
Plus gdzie jest te wasze 150 mb w ełte ;)
 5  
Wszystkie te LTE, to obecnie można sobie o kant d.... rozbić. Praktycznie wszędzie zapchane jest już to maksymalnie i to w każdej sieci, bo infrastruktury już praktycznie nie rozbudowują, a ciągle w jakichś promocjach wszystkim wciskają ten internet i jak to ma potem działać? Tylko w środku nocy da się jeszcze z tego LTE jako tako korzystać.
 6  
Te pierdoły to tylko statystyki. Statystycznie ja z moim psem mamy po 3 nogi. Prędkość internetu zawsze zależy od lokalizacji i zawsze trzeba sprawdzać u siebie poczynając od najtańszej oferty. Branie w ciemno "liderów rankingów" niczego nie gwarantuje w tym temacie.
 5  
Problem polega również na tym, że niestety tylko T-Mobile ma ofertę LTE bez limitu.
 1  
Problem polega również na tym, że niestety tylko T-Mobile ma ofertę LTE bez limitu.
Nie ma. Coś takiego jak internet LTE bez żadnych limitów nie istnieje. To jest internet bez limitu danych, a nie bez limitu prędkości. Jak będziesz za dużo ściągał, to i tak cię "zlejkują".
 2