Łukasz Szewczyk02.05.2018 (10:02)6 komentarzy

Samsung zaprezentował praktyczne i bezramkowe smartfony Galaxy A6 i A6+

Samsung zaprezentowała nową linię praktycznych smartfonów Galaxy A6 i A6+, wyposażonych w zaawansowane aparaty, wyświetlacze Infinity oraz oferujących m.in. uwierzytelnianie przy pomocy skanera twarzy.
Samsung Galaxy A6 / Fot. Sasmung
Galaxy A6 i A6+ łączą funkcje znane z flagowych smartfonów marki - bezramkowy wyświetlacz Infinity, zaawansowane aparaty, wzornictwo, a także wygodne uwierzytelnianie przy pomocy twarzy lub skanera linii papilarnych, oferując tym samym konsumentom praktyczne smartfony codziennego użytku.
Samsung Galaxy A6 / Fot. Samsung
Galaxy A6 i A6+ wyposażono w zaawansowane tylne aparaty z jasnym obiektywem (F1.7), które zapewniają wysokiej jakości zdjęcia. Model A6+ oferuje dodatkowy obiektyw z tyłu, co pozwala w prosty sposób regulować głębię ostrości i efekt bokeh, zarówno podczas robienia zdjęcia, jak i po jego zrobieniu. Przednie aparaty wyposażono w matryce 16MP (Galaxy A6) i 24MP (Galaxy A6+), obiektywy F1.9 oraz regulowaną lampę błyskową LED. Z kolei tylne aparaty to 16MP w Galaxy A6 oraz dwa 16 MP + 5MP w Galaxy A6+.

Nowe smartfony marki Samsung to także duży, bezramkowy wyświetlacz Infinity - 5,6" (720x1480) w Galaxy A6 i 6" (1080x2220) w Galaxy A6+ oraz technologia dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, które zapewniają wrażenia w trakcie oglądania filmów czy słuchania muzyki za pośrednictwem smartfonu.

Samsung Galaxy A6 / Fot. Samsung
Urządzenia pracują pod systemem Android 8.0. Galaxy A6 posiada materię 3000 mAh, a Galaxy A6+ baterię 3500 mAh. Urządzenia obsługują sieć LTE, Wi-Fi, bluetooth, NFC, USB typu B. Nowe smartfony posiadają 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz Micro SD do 256 GB.

Podzespoły w połączeniu z funkcjami, takimi jak App Pair sprawiają, że Galaxy A6 i A6+ radzą sobie z wielozadaniowością, pozwalając jednocześnie korzystać z dwóch aplikacji. Funkcja Always on Display, dostępna w modelu Galaxy A6+, zapewnia szybki dostęp do wielu powiadomień wprost z zablokowanego ekranu urządzenia. Dla wygody użytkownika oba smartfony wspierają także technologię Near Field Communication (NFC), umożliwiając tym samym płatności zbliżeniowe.

Samsung Galaxy A6 i A6+ dostępne są w trzech eleganckich kolorach: czarnym, złotym i lawendowym.

Samsung Galaxy A6 / Fot. Sasmung
Urządzenia zadebiutują na polskim rynku w drugiej połowie maja.

Galaxy A6+ / Fot. Samsung

Komentarze (1 - 6 z 6)

A nie za wielkie jak do codziennego użytku? Gdzie takie trzymać - guz mózgu gwarantowany.
 5  
Bezramkowe ? Przecież te ramki są podobne jak u konkurencji (choćby Xiaomi).
 5  
USB typu B???
a co to ? może chodzi o typ C
 2  
warto kupić czy wybrać np. Xiaomi ??
 0  
w dobie tanich pamięci masowych powinien mieć na starcie 128 GB w cenie. Inaczej chińska konkurencja wykosi znane marki. Sam wyświetlacz to trochę za mało żeby bić się klienta. Może korporacje dla korpoludków będą to kupować ale wątpię by przeciętny kowalski dał się skusić za cenę o jakiej myślą.
 2  
"Praktyczne i bezramkowe" hehe, dobre!
 2