Łukasz Szewczyk02.05.2018 (17:55)12 komentarzy

LG zaprezentował smartfon ze sztuczną inteligencją. LG G7 ThinQ

LG Electronics zaprezentował swój najnowszy smartfon - LG G7 ThinQ, który został wyposażony w użyteczne funkcje oparte o sztuczną inteligencję.
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ napędzany jest przez mobilną platformę Qualcomm Snapdragon 845. Urządzenie posiada 4GB/6GB pamięci RAM oraz 64GB/128GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo wyposażony jest w 6,1-calowy wyświetlacz - niemal o pół cala większy od swojego poprzednika - co istotne nie jest jednak szerszy. Smartfon utrzymany jest w estetyce opartej o wzornictwo serii G. Z przodu i z tyłu zabezpieczony jest szkłem hartowanym Gorilla Glass 5, które zapewnia mu wyższą wytrzymałość. Dodatkowo model jest odporny na pył i wodę, co potwierdza stopień ochrony na poziomie IP68. LG G7 ThinQ został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom testów MIL-STD 810G - czyli serii sprawdzianów opracowanych przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych w celu oceny funkcjonowania sprzętu w trudnych warunkach.
LG G7 ThinQ wyposażony został w aparat przedni o rozdzielczości 8 MP oraz dwa tylne obiektywy o rozdzielczości 16 MP, zarówno w standardowej, jak i super-szerokokątnej (Super Wide Angle) konfiguracji, co umożliwia robienie zdjęć w wyższej rozdzielczości, z większą ilością detali. Obiektyw szerokokątny pozwala uchwycić pejzaże przy mniejszym zniekształceniu obrazu na krawędziach. Selfie wyglądają klarowniej i naturalniej od robionych przy pomocy wcześniejszych modeli telefonów LG. Firma poprawiła również funkcje aparatu oparte na sztucznej inteligencji, które pojawiły się po raz pierwszy w modelu LG V30S ThinQ. AI CAM oferuje już nie 8, lecz 19 trybów robienia zdjęć, co prowadzi do lepszej optymalizacji fotografii i jeszcze większej wygody. Użytkownicy mogą również udoskonalić swoje zdjęcia poprzez wybór jednego z trzech innych efektów, jeżeli tryb zarekomendowany przez AI CAM nie odpowiada ich gustom.

LG G7 ThinQ
Nowy, super jasny aparat (Super Bright Camera) pozwala rejestrować czterokrotnie jaśniejsze obrazy. Dzięki kombinacji łączenia pikseli i obróbki cyfrowej, algorytm sztucznej inteligencji automatycznie dopasowuje ustawienia aparatu podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu. Tryb Live Photo pozwala uchwycić obraz sekundę przed naciśnięciem spustu migawki i po nim, co prowadzi do zachowania niespodziewanych chwil i wyrazów twarzy, które bez tej funkcji można by przegapić. Dodatkową rozrywkę zapewnią naklejki (Stickers), które wykorzystują technologię rozpoznawania twarzy, by generować zabawne nakładki 2D i 3D, takie jak okulary przeciwsłoneczne i opaski na głowę, które można obserwować na wyświetlaczu.

Nowość w serii G: tryb portretowy, pozwala robić zdjęcia z profesjonalnym efektem rozmytego tła. Efekt bokeh (miękkiego rozmycia) towarzyszyć może zarówno zdjęciom robionym w trybie standardowym, jak i przy użyciu obiektywu ultra szerokokątnego (Super Wide Angle), co daje miłośnikom fotografii jeszcze większe pole do popisu.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ będzie jednym z pierwszych smartfonów, który zostanie wyposażony w funkcję Google Lens. Jest to nowa metoda wyszukiwania wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji i rozpoznawania komputerowego. Połączona z Asystentem Google i Zdjęciami Google, może dostarczać więcej informacji na temat obiektów takich jak zabytki, rośliny, zwierzęta, książki, a także rozpoznawać tekst. Dzięki tym funkcjom można odwiedzać strony internetowe, dodawać wizytówki do kontaktów i wydarzenia do kalendarza lub sprawdzać pozycje z menu restauracyjnych bezpośrednio przez Google Lens.

Tuż poniżej przycisków głośności umieszczony jest klawisz uruchamiający inteligentne usługi w telefonie. Jedno naciśnięcie uruchamia Asystenta Google lub Google Now (w zależności od kraju i języka), zaś dwa szybkie dotknięcia - Google Lens. Użytkownicy mogą również przytrzymać wciśnięty klawisz, by od razu zacząć mówić do Asystenta Google. Technologia rozpoznawania głosu z dużych odległości (Super Far Field Voice Recognition - SFFVR) oraz czuły mikrofon smartfonu pozwalają Asystentowi Google rozpoznawać komendy głosowe z odległości nawet pięciu metrów. SFFVR umożliwia oddzielenie komendy od szumu tła, co czyni z LG G7 ThinQ alternatywę dla domowych inteligentnych głośników nawet, gdy włączony jest telewizor. Komendy, które użytkownik może wydać Asystentowi Google, zostały rozszerzone w LG G7 ThinQ, aby każdy mógł zrobić jeszcze więcej przy pomocy poleceń głosowych.

LG G7 ThinQ
Pierwszą cechą LG G7 ThinQ, która zwróci uwagę użytkowników, będzie jego nowy, 6.1-calowy wyświetlacz QHD+ (3129 x 1440) o proporcji ekranu 19:5:9 FullVision, z dolną ramką o 50 procent węższą niż w LG G6. Dzięki zastosowaniu przez LG nowej technologii super jasnych wyświetlaczy LCD (Super Bright Display), obrazy na ekranie LG G7 ThinQ pozostają widoczne nawet w pełnym słońcu. Odpowiada za to wiodący w branży wyświetlacz o jasności 1 000 nitów, oferujący stuprocentową gamę kolorów w standardzie DCI-P3.

Zależnie od rodzaju wyświetlanych treści, ekran oferuje sześć trybów kolorów: Auto, Eco, Cinema, Sports, Game i Expert. W trybie Auto telefon samodzielnie analizuje treści gier lub zdjęć i optymalizuje sposób wyświetlania oraz zużycie energii. Nowa odsłona drugiego ekran smartfonu (New Second Screen) pozwala użytkownikom dopasować wyświetlacz do ich własnych potrzeb i preferencji. Wyświetlacz może być rozszerzony, by uzyskać efekt braku obramowania, lub utrzymany w stylu bardziej tradycyjnym, gdzie pasek powiadomień jest wówczas niewidoczny. Użytkownicy mogą nawet zmienić kolor paska powiadomień, co pozwala osiągnąć bardziej spersonalizowany rezultat.

LG G7 ThinQ jako pierwszy został wyposażony w głośnik Boombox, który wykorzystuje wewnętrzną przestrzeń smartfonu jako pudło rezonansowe, co pozwala wygenerować dwa razy więcej basów, niż w zwykłych smartfonach i uzyskać potężne "brzmienie boomboxa" bez konieczności podłączania głośników zewnętrznych. Położenie LG G7 ThinQ na twardej powierzchni spowoduje dodatkowe wzmocnienie wysokich tonów. LG G7 ThinQ to również pierwszy smartfon wyposażony w technologię DTS:X, co umożliwia mu uzyskanie wirtualnego brzmienia 3D przy odtwarzaniu dźwięków z dowolnego źródła, w tym nawet 7.1-kanałowy dźwięk na słuchawkach. Ponadto model ten wyposażony został w poczwórny przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi, który pozwala osiągnąć bogate brzmienie.

O premierze LG G7 ThinQ na polskim rynku oraz rozpoczęciu sprzedaży w naszym kraju, polski odział LG Electronics poinformuje na przełomie maja i czerwca bieżącego roku.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Idę o zakład, że sztuczna inteligencja tego smartfona będzie o wiele inteligentniejsza od inteligencji wyznawców PiSuaru ;D
 17  
i na pewno będzie inteligentniejsza od ciebie. Ty w każdym dziale piszesz o polityce.
 19  
Jakim trzeba być debilem, żeby na portalu technologicznym pisać komentarze polityczne zupełnie nie związane z tematyką artykułu.
 29  
pewnie jakiś nawiedzony próchniak co nauczył się włączać komputer....
 11  
nie ma dziewczyny/żony więc musi się podniecić pisaniem wypocin o polityce, biedny człowieczek.
 9  
To że wyborcy PiS-u są głupsi od smartfonów, jest faktem oczywistym i niezaprzeczalnym. Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią .
 19  
Jakim trzeba być debilem, żeby na portalu technologicznym pisać komentarze polityczne zupełnie nie związane z tematyką artykułu.
Sram i będę srał swoimi antyPiSowskimi komentarzami, bo wyznawcy PiS-u na to zasługują.

Trwam żeby srać, sram żeby żyć. A PiSowcy niech sobie podrygują w rytmie swojego ulubionego disco polo. I tyle w temacie.

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahahahahaha
 6  
Wszystko teraz związane z Google. Włożyłem sporo pracy, żeby korzystać ze smartfona bez konta google i google play. A i tak pewnie nie jestem anonimowy. Szkoda. Mam LG G6. Ma duże problemy z zasięgiem, nawet w centrach miast, gdzie LTE hula bez problemu potrafi zgubić sygnał i szukać go potem pół godziny. To duża wada tego telefonu. LG V30 tego nie ma. Może i ten będzie lepszy...
 0  
Hahahahahahahahaha! Historia zatacza koło. Kiedyś pierwsze telefony komórkowe były cegłami i ludzie marzyli o tym, żeby telefony były coraz cieńsze, coraz mniejsze i coraz lżejsze. Przyszedł czas i telefony zmniejszyły się w rozmiarze i w wadze, a kto miał stary telefon, był wyśmiewany za noszenie w kieszeni cegły. Teraz historia zatacza koło, bo za sprawą smartfonów znowu wracamy do cegieł, bo ludzie chcą jak największych ekranów i producenci się prześcigają, kto zrobi większy ekran i upcha tam więcej pikseli. Hahahahahaha, normalnie boki zrywać z tego marketingu!

Jak to dobrze, że ja mam w głębokim poważaniu te wszystkie smartfony i mam zwykły telefon komórkowy z minimalną ilością bajerów, który jest mały, lekki, mieści się w każdej kieszeni i baterii starcza na ponad tydzień rozmów. Całe szczęście, że takie telefony jeszcze nie zniknają z rynku. A smartfony? W nosie jej mam, tak samo jak korzystanie z internetu na ulicy. Nie jestem beznadziejnie uzależniony od internetu, nie muszę być non stop onlinie, nie muszę co pięć minut sprawdzać, czy ktoś mi coś nowego nie napisał na fejsie czy na innym dennym ćwitterze. Do przeglądania internetu w zupełności wystarcza domowy komputer. z normalnym monitorem, wygodną klawiaturą i myszą. I nie martwi mnie, że jestem niemodnym starym zgredem ze starym telefonem! ;-)
zakonserwowany zgred 3.05.2018 (22:08:11)
 1  
To że wyborcy PiS-u są głupsi od smartfonów, jest faktem oczywistym i niezaprzeczalnym. Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią .
Myślę,że średnio rozgarnięty człowiek,zorientowany w zachowaniach tutejszych wyznawców słońca Peru, kapnie się,że wpisy z: 2 maja 2018 (21:31:20) i 3 maja 2018 (14:00:29) , to wpis tego zakompleksionego gnojka z 6b, który się pode mnie podszywa ;D

A może się mylę?? ;D

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1