Łukasz Szewczyk09.05.2018 (12:18)7 komentarzy

Właściciel UPC sprzedaje część swoich spółek w Europie. Co z Polską?

Kolejna istotna transakcja na rynku telekomunikacyjno-medialnym. Grupa Vodafone zgodziła przejmuje części aktywów Liberty Global
UPC Polska
Liberty Global, spółka matka UPC Polska, ogłosiło dzisiaj podpisanie umowy z Vodafone o sprzedaży swoich spółek w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. Wartość transakcji szacowana jest na 19 mln euro.
Warto podkreślić, że UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, nie jest częścią tej transakcji.

- Liberty Global, właściciel UPC Polska, od zawsze dynamicznie rozwijało się, umiejętnie przekształcając swój biznes, aby jak najlepiej napędzać innowacje, rozwijać usługi i tworzyć znaczącą wartość dla akcjonariuszy. Transakcja z Vodafonem wpisuje się też w szerszą perspektywę rozwoju branży telekomunikacyjnej, wynikającą z rosnącej konkurencji i potrzeby lepszej obsługi naszych klientów, a także zapewnienia im światowej klasy usług w zakresie internetu i rozrywki. Należy jednak podkreślić, że umowa między Liberty Global a Vodafone nie ma wpływu na naszą działalność w Polsce - komentuje Robert Redeleanu, prezes UPC Polska. - Jako czołowy operator kablowy w Polsce od wielu lat inwestujemy i wprowadzamy innowacje, budując superszybką sieć światłowodową i dostarczając klientom innowacyjne usługi cyfrowe, które są teraz dostępne dla ponad 3,3 milionów gospodarstw domowych. Będziemy się nadal rozwijać w sposób organiczny i poprzez możliwości konsolidacji, gdy takowe się pojawią, a także mocno skoncentrujemy się na rozwoju innowacyjności naszej oferty dla klientów. Naszą ambicją jest dostarczanie im najlepszych na rynku usług, a także wspieranie cyfryzacji i rozwoju gospodarki - dodaje.

Oprócz Polski koncern Liberty Global nadal prowadzi swoją działalność w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Szwajcarii oraz na Słowacji.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Zaraz ktoś wejdzie z płaczem że nie ma 1000 kanałów których i tak nikt nie ogląda ;)
 9  
Szkoda że nikt nie kupił polskiego UPC.
Może w końcu by były sprawne dekodery i niewybrakowana oferta TV cyfrowej...
 10  
" Będziemy się nadal rozwijać w sposób organiczny i poprzez możliwości konsolidacji, gdy takowe się pojawią, a także mocno skoncentrujemy się na rozwoju innowacyjności naszej oferty dla klientów. Naszą ambicją jest dostarczanie im najlepszych na rynku usług, a także wspieranie cyfryzacji i rozwoju gospodarki - dodaje" ble ble ble ble ble. Ambicja a dostarczenie to dwie różne rzeczy.
I tak głos abonentów macie w czterech literach.
 6  
Przecież upc nic nie robi a konkurencja idzie do przodu - "W ofercie Orange TV piątkowy trening oraz niedzielny wyścig o Grand PrixHiszpanii będą dostępne dla widzów Eleven Sports 1 w technologii 4K." A u nas pseudo - tak, pseudo HD.
 7  
O 4K w UPC to sobie można pomarzyć. Póki co to np. kanały XXX nadają w SD/VHS...
 6  
Niektórzy płaczą i płacą a mi chodzi internet doskonale, to samo ma miejsce z pakietem tv, horizon TV jak i ze świetnym dekoderem
 2  
Zaraz zacznie się masowy wysyp nowej oferty premium TV w rozdzielczości 8k więc usługodawcy z łączami światłowodowymi odpowiednio się na to przygotują.Z miłą chęcią bym przyjął fakt ,że jakiś program przyrodniczy jest nadawany w tej rozdzielczości z około 33milionami pikseli na ekranie.Jakoś obrazu już można przetestować nawet na youtube mimo ,że kompresję mają nie tuzinkową.
Ciekawe jak obecna sytuacja w UPC będzie wyglądała gdy dodadzą kanały w rozdzielczości 4k.Pewnie tylko Warszawa i trójmiasto z Krakowem będą mieli bez problemowy odbiór a reszta będzie uwijała się od reklamacji do relkamacji.
 0