Łukasz Szewczyk14.05.2018 (17:23)11 komentarzy

UPC Polska nie jest na sprzedaż i chce konsolidować rynek. Wkrótce usługi komórkowe

Szef UPC Polska zapewnia, że spółka nie jest na sprzedaż. Zapowiedział także rozwój oferty, m.in o usługi mobilne. Operator nadal jest zainteresowany przejęciami na polskim rynku telekomunikacyjnym.
Siedziba UPC
Jak już informowaliśmy, UPC Polska największy operator telewizji kablowej w Polsce, kontynuuje inwestycje w budowę sieci światłowodowej i zapowiada uruchomienie technologii DOCSIS 3.1. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef UPC Polska zapowiedział, że jeszcze w tym roku do dużych miast wprowadzona zostanie oferta z internetem 1Gb/s. Operator stawia także na poprawę jakości internetu w polskich domach, pomóc w tym mają m.in. nowa wersja modemu Connect Box, system Smart WiFi wraz z Boosterami oraz aplikacją Connect App. Więcej o światłowodowych planach UPC informujemy TUTAJ.
W ubiegłym tygodniu właściciel UPC podpisał umowę z Vodafone o sprzedaży swoich spółek w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes podkreślał, że UPC Polska nie jest na sprzedaż i nada chce brać aktywny udział w konsolidacji ryku kablowego. W marcu UPC Polska zrezygnowało z przejęcia sieci Multimedia Polska. Jednak spółka nadal jest zainteresowana przejęciami na polskim rynku telekomunikacyjnym i zapowiada, że przygląda się różnym możliwościom.

UPC Polska zapowiada, że chce być liderem w dostarczaniu domowej rozrywki. Operator podkreśla, że rośnie konsumpcja treści cyfrowych (kanały płatnej telewizji, VOD czy OTT), rośnie popyt na szybsze prędkości internetu oraz wzrasta zapotrzebowanie pakietyzacji usług telekomunikacyjnych. Dlatego UPC zapewnia, że wciąż aktualny jest zapowiadany dwa lata temu program inwestycji w rozbudowę sieci o wartości łącznie 4 mld złotych.

Dodatkowo w 2019 roku w ofercie UPC Polska pojawią się usługi mobilne. Przypomnij, że UPC podpisało już umowę z Play dzięki której UPC będzie świadczyło swoim klientom usługi mobilne, jako operator wirtualny (MVNO). Nowa oferta ma zapewnić abonentom swobodniejszy dostęp do telewizji cyfrowej i nieograniczonego internetu.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Nowe kanały i nadążac za konkurentami bo póki co słabo to idzie.... Powolne dodawanie kanałów...
 22  
Po pierwsze dajcie sobie spokój z komórkami - od tego jest cała masa dedykowanych operatorów telekomunikacyjnych (przecież nigdy nie będziecie mieli ani jednego własnego BTS'a, wieć skoro musicie płacić pośrednikom, to nie możecie mieć tej usługi taniej od innych ).

Po drugie: po co komu w domu internet 500 czy 1000 Mbs? (może jednemu na sto użytkowników się przyda, po za tym ograniczeniem będzie serwer po drugiej stronie a nie nasze łącze do szkieletu).

Po trzecie - zajmijcie się w końcu swoją dziadowską ofertą telewizyjną nie reformowalną od ładnych paru lat. Macie tyły w oferowanych programach takie, że co roku musielibyście 5 nowych kanałów dołożyć, żeby nadrobić straty.
 30  
A Netflix to kiedy, w następnym wieku?!
 3  
A o dodawaniu nowych kanałów cisza
 23  
A kiedy usprawnienie oferty TV (uzupełnienie braków, 4K, zapowiadany na poprzedni rok NETFLIX) ????
 16  
Faktycznie po. Co. Komu taki. Szybki internet.... Tv to. Tylko. Dwa. Pakiety. I. Jeden. Antena. 30kanalow a. Ceny wygórowane niestety bardzo monopolowe
 13  
Ciekawi Mnie jak Samsung wbije się w rynek w drugiej połowie tego roku ze swoimi nowymi telewizorami klasy PREMIUM w rozdzielczości 8k ,które sygnał gorszej jakości w locie mają przerabiać na ten zbliżony do tej rozdzielczości.Był by to duży plus gdyby procesor obrazu świetnie radził sobie z takim skalowaniem i dodawaniem nowych pikseli ze słabego sygnału a i kablówki miały by lżej bo zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej w rozdzielczości 4k z pewnością przybliżą ludzie do wybierania oferty abonamentowej od Orange.
 6  
Po co te nowe kanały. Już jest chyba ze 150 i wystarczy. Większość i tak ogląda kilka, max kilkanaście wybranych kanałów. Jak komuś mało filmów to niech sobie wykupi Netflixa.
 1  
Może mało kto będzie chciał 500mbps czy gigabit, ale zwiększy to przepustowość całej sieci, więc nadal jest opłacalne dla klientów.
 1  
Konsolidacja rynku czyli zmniejszanie konkurencji tak robią tylko podmioty świadczące drogie usługi oni się boją konkurencji
 1