Łukasz Szewczyk22.06.2018 (13:11)5 komentarzy

Plus i Cyfrowy Polsat: Ponad 600 Mb/s w LTE Plus Advanced, modernizacja sieci, 5G

Grupa Cyfrowy Polsat wdrożyła kolejne rozwiązania w technologii LTE Advanced. W Białymstoku połączone zostały cztery pasma, agregując w sumie aż 55 MHz, co jest obecnie najszerszym kanałem transmisji danych w technologii LTE Advanced w Polsce
Plus
Przeprowadzone w Białymstoku wdrożenie to kolejny krok w rozwoju sieci LTE Plus Advanced, a zastosowana technologia umożliwia teoretycznie osiągnięcie prędkości ok. 750 Mb/s. Dokonano tego dzięki pierwszej agregacji pasm w czterech częstotliwościach 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 55 MHz oraz modulacji 256 QAM i MIMO 4x4 na częstotliwości 2600 MHz.
Przeprowadzone już w Białymstoku testy przy użyciu smartfonów Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Huawei P20 Pro i Samsung S9 pozwoliły na osiągnięcie prędkości ponad 600 Mb/s pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced.

Realizowane agregacje pasm dla LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat:
Agregacje pasm dla LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat
Grupa Cyfrowy Polsat wspólnie z Nokią rozpoczęła też projekt masowej modernizacji sieci radiowej do platformy najnowszej generacji Nokia AirScale, co w przyszłości umożliwi wprowadzenie technologii 5G. Platforma AirScale zapewnia wsparcie dla wszystkich technologii mobilnych stosowanych obecnie przez Grupę i pozwala na oszczędności energii sięgające 60%. Jest również przygotowana do obsługi w przyszłości transmisji danych w standardzie 5G (stacje Nokia AirScale są określane jako "5G-ready"). Zakres prac obejmuje sprzęt, oprogramowanie, a także usługi wdrożeniowe.

Komentarze (1 - 5 z 5)

jakoś opornie im to idzie inne sieci już dawno mają do 300mb/s a cp/plus u nas dalej muł....kiedyś lider teraz na ostatnim miejscu....
 3  
Niestety słabo sieć Plus rozbudowywuje swój zasięg. Co z teko że w niektórych miejscach punktowo zasięg i prędkość będzie git skoro na pozostałym terenie kraju jest lipa.
Niestety ze względu na coraz gorzej działającą się musiałem zrezygnować z Plusa. Tak też zrobili moi krewni i znajomi.
 5  
Cyfrowy Polsat zajmuje się telewizję A teleKomunikacja jest to dodatkowy interes.
 3  
Ta, marzenia. W centrum Wrocławia LTE z Plusa ma jaki taki zasięg tylko na zewnątrz, a wejdziesz do budynku i ledwo jakiś tam szczątkowy zasięg złapie. Sieć zapchana totalnie, prędkości przypominające czasy modemów telefonicznych, a im się 600 Mbit/s marzy. Litości.
 3  
Mieszkam na Śląsku miasto Zabrze starter T-Mobile we smartfonie,miałby full wypas LTe a jest 1.5 MB w nocy max 3MB, zmieniam na Plusa...mam dość sponsorowania Niemca....
 2