Łukasz Szewczyk09.08.2018 (15:19)7 komentarzy

Tani smartfon Fun 6 LITE wkracza na rynek. Pierwszy myPhone z Android GO

Na rynku debiutuje pierwszy smartfon myPhone z systemem Android Oreo (Go edition). Jest to 5-calowy model, który ubogaca serię znanych dotykowców marki z rodziny FUN.
myPhone FUN 6 LITE
myPhone FUN 6 LITE jest 5-calowym modelem z nowym systemem Google na pokładzie. Jak wszystkie smartfony z Androidem Go - został stworzony do prostych czynności, czyli do kontaktowania się ze znajomymi i rodziną, dzwonienia, wysyłania SMS-ów oraz korzystania z aplikacji i komunikatorów.
Android Go bazuje na zmodyfikowanym systemie Android 8.0 Oreo, który został zoptymalizowany dla urządzeń z niższej półki cenowej. Dzięki temu zabiegowi, każdy może korzystać z najnowszych funkcji systemu od Google, nawet na sprzęcie wyposażonym w mniej niż 1 GB pamięci RAM. Do tego dochodzą oczywiście lekkie wersje aplikacji Google, takie jak: Gmail GO, Google Maps GO, YouTube GO i inne, które są zoptymalizowane pod kątem Androida i specyfikacji telefonu. W grę wchodzą też mniej zasobożerne aplikacje takie jak Facebook Lite czy Instagram Lite, mimo to, inne popularne aplikacje dedykowane modelom z wyższej półki cenowej, również można zainstalować. Dodatkowymi zaletami są: większe bezpieczeństwo systemu i pobieranych aplikacji, optymalizacja softu pod względem ilości zużywanej energii (np. poprzez inteligentne zarządzanie powiadomieniami, mądrzejsze uruchamianie czujników takich jak GPS i inne) oraz możliwość korzystania z Google Assistant.

myPhone FUN 6 LITE
myPhone FUN 6 LITE działa wykorzystując 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości 1.3GHz, który współpracuje z 512 MB pamięci RAM. Mamy tutaj więc specyfikację, które na pierwszy rzut oka może dziwić, ale w rzeczywistości jest skrojoną na miarę Androida Oreo (Go edition). Co telefon oferuje poza lekkim i szybkim systemem?

Aparat główny 2 Mpx (interpolacja do 5 Mpx) oraz kamerkę przednią VGA (interpolacja do 2 Mpx), 8 GB pamięci wewnętrznej na ulubioną muzykę i zdjęcia, którą można rozszerzyć o dodatkowe 64 GB dzięki karcie pamięci. Do tego wymienny akumulator o pojemności 2000 mAh, którego pracę optymalizuje system Go Edition. Ponadto: Dual SIM (dual standby), Wi-Fi do łączenia się z internetem oraz Bluetooth 4.0 gwarantujący szybką i bezprzewodową łączność telefonu z innymi urządzeniami oraz transfer danych.

myPhone FUN 6 LITE
Cena urządzenia - 219 zł.

Komentarze (1 - 7 z 7)

W dzisiejszych czasach takie telefony powinny być rozdawane za darmo po zakupie za 100 zł w Biedronce.
 9  
Po odchudzeniu aplikacji powinien działać sprawnie, android GO powstał właśnie dla takich modeli
 3  
512MB RAMu? To tak jakby sprzedawać telewizory kineskopowe! To nie ma prawa działać a do rozmów lepiej kupić zwykłego bara.
 2  
Co to w ogóle ma być? Powrót do przeszłości??
 2  
i właśnie po to wypuścili odchudzonego androida geniuszu
 1  
to optymalny system dla tańszych modeli, elektronika jest coraz droższa a pensje nie rosną tak szybko
 1  
bałbym się brać telefon z 512 MB RAM z andkiem powyżej 4,1
 0