Łukasz Szewczyk04.10.2018 (11:49)3 komentarze

Nowy smartfon LG V40 ThinQ z pięcioma aparatami

LG Electronics zaprezentował swój najnowszy flagowy smartfon, wyposażony w pięć aparatów fotograficznych
LG V40 ThinQ
LG zaprojektował LG V40 ThinQ od podstaw. Smartfon wyposażony jest w tylny moduł aparatu z trzema różnymi obiektywami: 16 Mpix super szerokokątnym, 12 Mpix standardowym i 12 Mpix teleobiektywem. Trzy obiektywy pozwalają na różne kadrowanie tego samego zdjęcia bez zmiany pozycji względem obiektu. Szerokokątny obiektyw o szerokości 107 stopni rejestruje obiekty, obejmując szerszy kadr, podczas gdy teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym (lub 3,2-krotnym zoomem względem obiektywu szerokokątnego) wykonuje wyraźne zdjęcia z dalszej odległości bez utraty jakości. Funkcja Triple Shot tworzy zdjęcia z każdego z trzech obiektywów oraz łączy je w krótki plik wideo, gotowy do udostępnienia w mediach społecznościowych.
Przedni moduł aparatu wyposażony jest w szerokokątny obiektyw 5 Mpix oraz standardowy 8 Mpix, współdziałające ze sobą w celu efektu rozmycia tła (bokeh), którego intensywność można indywidualnie dopasować za pomocą suwaka na ekranie. Inne funkcje pozwalają miłośnikom selfie jeszcze bardziej spersonalizować swoje zdjęcia dzięki oświetleniu i efektom specjalnym.

Rozmiar pikseli w głównym aparacie został zwiększony z 1 μm do 1,4 μm, co oznacza wzrost o 40% w porównaniu do LG V30. Sama matryca została zwiększona o ponad 18% w porównaniu do poprzednika. Dodatkowo przysłona f/1.5 głównego aparatu zapewnia większą głębię ostrości, zmniejsza o połowę opóźnienie migawki i pozwala na znacznie szybsze wykonywanie zdjęć w porównaniu z LG V30.

Funkcja detekcji fazy Dual PDAF (Phase Detection Auto Focus) zapewnia automatyczną regulację ostrości, która jest o 50% szybsza niż w poprzedniku i około dwukrotnie szybsza niż średnia w branży. Zaawansowana opcja HDR analizuje i określa odpowiednie ustawienia ekspozycji, aby uzyskać idealnie oświetlone ujęcia, eliminując prześwietlone tła lub niedoświetlone obiekty. Fotografowane obiekty są zawsze doskonale ostre, ponieważ aparat na bieżąco śledzi i aktualizuje ten parametr, aż do wciśnięcia spustu migawki.

Nowa funkcja kompozycji (AI Composition) wykorzystuje sztuczną inteligencję telefonu do kadrowania, przechwytywania i sugerowania ewentualnego ujęcia alternatywnego do tego, które zostało wykonane przez użytkownika. Sztuczna inteligencja wspiera również dopasowanie balansu bieli. Funkcja AI AWB automatycznie dostosowuje temperaturę barwową w różnych sytuacjach oświetleniowych, podczas gdy AI Shutter wybiera odpowiedni czas otwarcia migawki, co jest przydatne przy próbie uchwycenia szybko poruszających się obiektów.

LG V40 ThinQ / Fot. LG
LG V40 ThinQ wyposażony został w nowy, ulepszony 6,4-calowy wyświetlacz OLED FullVision o rozdzielczości QHD+ (3120x1440). Dolna przednia krawędź jest o 1,6 mm cieńsza od tej w poprzednim modelu. Nowy wyświetlacz OLED został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu dokładniejszego odwzorowania kolorów i regulacji jasności. Wyświetlacz to takżę 4,5 miliona pikseli wyświetlanych na ekranie OLED.

Jest to pierwszy smartfon LG z certyfikatem Audio Tuned by Meridian. 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC wytwarza zrównoważony dźwięk, który jest zbliżony do jakości oryginalnego nagrania. Głośnik Boombox, zaprezentowany podczas premiery LG G7 ThinQ, podwaja bas względem konwencjonalnych głośników smartfonowych, wykorzystując wewnętrzną przestrzeń urządzenia jako komorę rezonansową. Umieszczając LG V40 ThinQ na płaskiej powierzchni lub pustej obudowie, może on pełnić rolę klasycznego głośnika niskotonowego.

LG V40 ThinQ / Fot. LG
LG V40 ThinQ zachowuje smukłość i lekkość projektową serii V, ważąc 169g i mierząc 7,7mm grubości. Urządzenie charakteryzuje się procesorem Qualcomm Snapdragon 845 w połączeniu z 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Za kilka lat tył smartfonów będzie składał się tylko z aparatów
 5  
Wow! Obraz 5D będą przekazywały! Bajera.... tylko jak wygląda taki obraz?
 2  
Wincyjj aparatuff...
OLED? nie dziękuje, wypalenia stałych elementów gwarantowane.
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 5.10.2018 (12:04:02)
 0