Łukasz Szewczyk10.10.2018 (13:31)2 komentarze

Plus obniża dodatkowe opłaty za usługi roamingowe w Unii Europejskiej

Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz wykonywanych i odbieranych połączeń głosowych realizowanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.
Plus
Od 10 października 2018 roku komórkowa sieć Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz usług wykonywania i odbierania połączeń głosowych w Roamingu Regulowanym, stosowanych na podstawie decyzji administracyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Nowe stawki wynoszą:
• 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,07 zł),
• 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,05 zł),
• 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej było to 4,66 zł).

Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE.

Zmiany dotyczą:
W przypadku ofert kontraktowych - klientów, którzy od 25 maja 2018 roku zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm
Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30-dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.

W przypadku ofert na kartę - wszystkich użytkowników tych usług. W dalszym ciągu, klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a abonenci, którzy mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. W ramach powyższych pakietów, dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

Możliwość stosowania dodatkowych opłat do usług świadczonych w roamingu została przewidziana w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii. W przypadku, gdy operator nie jest w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia wspomnianych usług, może wystąpić z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty. Dodatkowe opłaty za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej Polkomtel wprowadził w czerwcu bieżącego roku, a 7 września otrzymał kolejną decyzję Prezesa UKE w tej sprawie zgodnie ze złożonym wnioskiem.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Bzdura,,, SMS z dzisiaj W ramach Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu UE, doliczana bedzie dodatkowa oplata roamingowa za korzystanie z uslug: polaczenia wykonywane 0.16 zl/min,odebrane 0.04 zl/min,SMS 0.05 zl/szt,transmisja danych 0.03 zl/MB. Do oplat za pozostale uslugi nie beda doliczane dodatkowe oplaty roamingowe. Wiecej na plus.pl/roaming....
 1  
te ścierwa od 4 miesięcy jak jestem ich abonentem nie potrafią poprawnie wystawić faktury, ani zrobić korekty do już błędnie wystawionych. Wydzwaniać co chwila, nękać smsami i mailami o nienależną kasę potrafią, ale nic poza tym. Uprzedzam wszystkich potencjalnych klientów. Kiedyś przez 2 lata umowy nie potrafili zmienić w danych na fakturze literówki w nazwie firmy jaką jakiś pacan pierdzielnął przy wprowadzaniu do systemu i jak widać od tamtej pory poziom obsługi klienta jest na tak samo żenującym poziomie.
 3