Łukasz Szewczyk12.10.2018 (15:16)6 komentarzy

INEA podkręca internet do 10 Gb/s. W jakiej cenie?

Wielkopolski operator telekomunikacyjny INEA wprowadził do swojej oferty dla klientów indywidualnych symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s. Oferta już jest dostępna dla mieszkańców Poznania.
Inea
Z oferty łącza 10 Gb/s od dziś skorzystać może ok. 30 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu. Do końca 2018 roku INEA planuje udostępnić taką możliwość w całym mieście, a docelowo oferować ją na całej swojej sieci światłowodowej również poza Wielkopolską.
Symetryczne łącze w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s oferowane jest w cenie 399 zł.

- Oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii - mówi - mówi Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA.

Wprowadzenie w Polsce łącza o prędkości 10 Gb/s zostało zrealizowane wspólnie z firmą Nokia, która dostarczyła światłowodowe rozwiązanie następnej generacji, umożliwiające zapewnienie symetrycznych prędkości łącza, przepustowości, niezawodności, elastyczności oraz skali, potrzebne do dostarczenia usług ultra-szerokopasmowych. Urządzenia te działają na sieci FTTH INEA.

Oferta Internetu 10 Gb/s jest skierowana do osób, które realizując swoje hobby lub wyzwania zawodowe, chcą zarówno pobierać, jak i przesyłać dane z niedostępną dotychczas w Polsce prędkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył takich danych w obie strony odbywa się błyskawicznie. Tak szybki Internet docenią również gracze. Najnowsze produkcje potrafią zajmować kilkadziesiąt gigabajtów przestrzeni dyskowej, przez co nawet na obecnie oferowanych łączach ich pobieranie trwa na tyle długo, by było to odczuwalne. Przy łączu 10 Gb/s czas ten ulegnie znaczącemu skróceniu. Dla przykładu najbardziej oczekiwana gra 2018 roku Red Dead Redemption II mająca zajmować ok. 100 GB przestrzeni dyskowej, na łączu INEA może zostać pobrana w niecałe 2 minuty.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Jeszcze trochę i ktoś ich łyknie a,oczekiwania w Poznaniu są duże.
 4  
I to by było najgorsze co Inea by zrobiła w swoim życiu.Przykład regionalnych usługodawców dobitnie pokazuje co się dzieje jak zostają wykupieni przez większego molocha.
Kiedyś miałem łącze 2Mbps gdy ludzie jeszcze ISDN używali potem szybko na 10Mbps wskoczyłem gdy u innych 2Mbps było marzeniem.
W kafejkach wyciągałem więcej niż w domu ale gdy pojawiło się 2Mbps u miejscowego usługodawcy to od razu kafejki zostały prześcignięte w możliwościach tylko było mało takich miejsc dlatego jaki kumpel do mnie nie przyszedł był pod wrażeniem.
Mu Online przeżywało swoją pierwszą młodość.
Gdy zostali wciągnięci przez molocha to nagle okazało się , że nic ponad 100Mbps na chwilę obecną nie da się wyciągnąć a to raptem przez 15lat zwiększyli przepustowość z 10Mbps do 100Mbps.
Gdyby się nie sprzedali z pewnością mieliby coś więcej niż tylko 1Gbps jak teraz przeciętnie jest.
 0  
Jestem z Poznania. Jedyne co mogę mieć to neostrada do 20Mbit...
 2  
Ja z małej wioski. Mam swiatlowod. Nie rozumiem dlaczego ja mam możliwość podłączenia 1 Gb( niepotrzebny mi) A Ty 20 Mb Neostrady.
 2  
Do: Kamil6636

Inea wziela dotacje unijne na rozwoj swiatla po wioskach, ponadto w mieście zrobic modernizację sieci to masakra. Sterta uzgodnien ze wszystkimi i ciagle problemy..lepiej ciagnac swiatlo po wioskach. U mnie inea w 2019 ma klasc włókna i tez tereny pozamiejskie.
 1  
A najlepszy motyw jest z tym że zaraz ogłoszą,bo oficjalnej informacji jeszcze nie ma, że od 1.listopada wszyscy klienci inea otrzymają łączą symetryczne. Tzn ja już w tej chwili mam 100/100 . Są bezkonkurencyjni. Polecam. I rzeczywiście prędkość taka jak w umowie.
 1