Łukasz Szewczyk07.11.2018 (15:50)17 komentarzy

Nie będzie nowego lidera. Vectra jednak nie przejmie Multimedia Polska

Kolejna próba sprzedaży sieci Multimedia Polska nie dojdzie do skutku.
Multimedia + Vectra
Pod koniec wakacji 2018 roku informowaliśmy, że spółka Multimedia Polska, trzeci co do wielkości operator telewizji kablowej w Polsce, robi kolejne podejście do zmiany właściciela. Dokładnie 28 sierpnia 2018 roku akcjonariusze większościowi spółki Multimedia Polska podpisali term sheet dotyczący możliwej sprzedaży 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki na rzecz spółki Vectra

Właśnie minął okres wyłączności dla spółki Vectra na ustalenie kluczowych warunków oraz zawarcie przedwstępnej umowy sprzedaży akcji.
Po przeanalizowaniu ryzyk rynkowych i transakcyjnych związanych z planowanym zbyciem 100% akcji Multimedia Polska na rzecz spółki Vectra - akcjonariusze większościowi oraz zarząd spółki Multimedia Polska zdecydowali w dniu dzisiejszym o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji.

Po sfinalizowaniu transakcji Vectra miała być liderem na rynku telewizji kablowej pod względem liczby abonentów - na koniec 2017 roku łącznie spółki obsługiwały ponad 1,650 mln abonentów. Obecny lider UPC Polska - ponad 1,4 mln abonentów.

Przypomnijmy, że wcześniej przejęciem sieci Multimedia Polska była zainteresowana UPC Polska, największy operator telewizji kablowej. Ostatecznie zrezygnowano z transakcji, po tym jak UOKiK przedstawił zastrzeżenia do koncentracji, w których wskazał że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach.

Komentarze (1 - 10 z 17)

To było pewne jak to, że Solorz buduje imperium na biedakach.
 6  
no to teraz czekamy na bankructwo
 1  
Szkoda, może w końcu UPC zaczęłoby traktować ludzi poważnie...

A tu nadal żadnej konkurencji nie będzie :-(
 3  
Więc co dalej z MM?
 3  
jedno i drugie słabe pod każdym względem. MM już pada z długów dlatego nikt nie chce ich kupić.
 1  
Długi Multimedia są ogromne, a Vectra też kupiła sieci(nie jedną) z którymi też musi sobie poradzić. I stąd pewnie ostrożność. I słusznie.
 5  
Jedno i drugie totalne badziewie pod względem oferty programowej chyba lepsza MULTIMEDIA jakościowo lepsza raczej VECTRA !!! Ale ile można czekać ze strony VECTRY na kanały sportowe z grupy POLSAT a konkretnie POLSAT SPORT NEWS HD, POLSAT SPORT FIGHT HD mniejsze KABLÓWKI mają te kanały a VECTRA totalne dno, pytam się także czy VECTRA określi się czy ma zamiar dodać kanały na Ligę Mistrzów i Europy!!!! Dzwoniąc na infolinię cały czas mówią że rozmowy trwają po prostu robią abonentów w C...A !!!! Ja też za 8 miesięcy będę miał wspaniałą VECTRĘ serdecznie w D U P I E!!!!! PO PROSTU VECTRA TO KABLÓWKA TOTALNE DNO I WIELKA PORAŻKA !!!! Kto nie musi to z daleka od TEJ KABLÓWKI
 1  
czekam do zmiany regulaminu.......
 1  
Na Kanały sportowe grupy Polsat w Vectrze nie ma co na dzień dzisiejszy liczyć niestety rozmowy rozbijaja się o kasę. A jak można zauważyć kanały Np.Polsat Sport Premium są tylko w CP, NC+,polsatowskiej Netii i UPC oraz w jednej sieci w Poznaniu i tyle w temacie.
 5  
Ee.. Byle jak to wygląda
 0