Łukasz Szewczyk21.11.2018 (19:09)brak komentarzy

Samsung zaprezentował nową funkcję smartfonów Galaxy

Samsung Polska zaprezentował #FunkcjęDobroczynności, która od dziś będzie dostępna w nowo zakupionych smartfonach Galaxy. Dzięki niej, firma Samsung przeznaczy część zysku ze sprzedaży smartfonów Galaxy na rzecz UNICEF oraz na rzecz ponad 10 tysięcy dzieci z Państwowych Domów Dziecka w Polsce.
#FunkcjaDobroczynnosci
Celem akcji jest pomoc dzieciom w Polsce i na świecie. W Polsce Samsung wesprze instytucjonalne placówki opiekuńczo - wychowawcze (Domy Dziecka). Natomiast za pośrednictwem UNICEF pomoc trafi do dzieci z najuboższych zakątków świata. W obu przypadkach dzieci otrzymają pomoc rzeczową w jednym z trzech obszarów - edukacja, sport i zabawa oraz opieka. O tym, w jakim obszarze Samsung pomoże dzieciom, zdecydują nabywcy smartfonów z #FunkcjąDobroczynności.
W celu przekazania wsparcia w aplikacji Samsung Members, na stronie głównej oraz w zakładce "Korzyści", zostanie umieszczony baner akcji #FunkcjaDobroczynności, który wystarczy kliknąć, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Co ważne, to klienci - nabywcy smartfonów Galaxy swoim kliknięciem zdecydują w jakim obszarze - edukacji, sportu i zabawy lub opieki - chcą wesprzeć dzieci.

Ze sprzedaży wybranych smartfonów Galaxy, firma Samsung przeznaczy 40 zł na prezenty dla dzieci. W sumie przekazanych zostanie 50 tys. pakietów pomocowych, przy czym połowa zebranych z akcji środków trafi do dzieci w Polsce, a druga połowa do dzieci w krajach rozwijających się.

- Święta to wyjątkowy czas, gdy chcemy być bliżej naszych bliskich, nawet jeśli dzieli nas spora odległość. To też odpowiedni czas, by być bliżej tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dlatego postanowiliśmy stworzyć #FunkcjęDobroczynności. Wybór UNICEF, jako partnera, nie jest przypadkowy. Jest to organizacja, podobnie jak Samsung, o globalnym zasięgu i z ogromną wiedzą o potrzebach dzieci z całego świata. Dlatego też jesteśmy pewni, że środki zostaną przekazane dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne - powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska. - Jednocześnie, mamy świadomość, że pomoc jest także potrzebna tu w Polsce - dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć państwowe domy dziecka, gdzie potrzeby są ogromne, a wychowankowie powinni mieć zapewniony dostęp do takich samych możliwości nauki, zabawy czy opieki, jak ich rówieśnicy - dodał Olaf Krynicki.

Akcja #FunkcjaDobroczynności potrwa od 21 listopada do 26 grudnia.