Łukasz Szewczyk20.12.2018 (10:44)5 komentarzy

Inteligentny samochód dla każdego. Nowa usługa Smart Car w T‑Mobile

T‑Mobile wprowadził do swojej oferty usługę Smart Car. Nowy produkt pozwala m.in. na monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pojazdu, kontroli jego lokalizacji i tempa poruszania się, a także zwiększenie bezpieczeństwa dzięki systemowi konfigurowalnych powiadomień.
Smart Car
Jak przekonuje operator, Smart Car sprawi że auto stanie się bardziej inteligentne: zdecydowanie łatwiej zrozumiemy co ma nam do powiedzenia, otrzymamy szereg przydatnych wskazówek, zostaniemy zaalarmowani, gdy zostanie przekroczona dozwolona prędkość lub opuszczona wyznaczona strefa. Nowa usługa oferuje niemal każdemu funkcje dziś dostępne najczęściej jedynie w najnowocześniejszych i zarazem najdroższych, pojazdach i systemach.
Smart Car to rozwiązanie składające się z aplikacji mobilnej T Mobile Tracker oraz dedykowanego urządzenia wyposażonego w kartę Micro SIM, podłączanego do gniazdka OBD-II (On Board Diagnostics, posiadają go wszystkie samochody wyprodukowane po 2001 r.). O precyzję lokalizacji dba wbudowany system GPS, a dzięki żyroskopom oprogramowanie rejestruje nawet niewielkie ruchy czy przechyły urządzenia. Tak zaprojektowane środowisko stanowi kompleksowe źródło kontroli, diagnostyki oraz podanej w przystępny sposób informacji dla właściciela pojazdu. Wśród jego najważniejszych możliwości należy wymienić:
• prezentację aktualnej lokalizacji oraz historii przejazdów
• wykres z kondycją akumulatora z powiadomieniem o zbliżaniu się do niskiego poziomu
• informacje i alerty o niskim stanie paliwa
• szerokie opcje diagnostyczne - prezentację rozkodowanych i czytelnie opisanych błędów DTC
• alerty o przekroczeniu prędkości (przepisowej lub ustalonej w aplikacji)
• GPS z zaawansowanymi funkcjami notyfikowania w tym o przekroczeniu granic wyznaczonej strefy lub
• natychmiastowa informacja o niebezpieczeństwie, stłuczce parkingowej, próbie holowania oraz wypięciu urządzenia

Urządzenie ma także wbudowany router WiFi, co zapewne okaże się nierzadko solidnym wsparciem podczas dłuższych podróży.


Z T Mobile Smart Car będą mogli skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci Operatora z obu rynków: indywidualnego oraz prowadzących małe i średnie firmy. Cena za urządzenie wynosi 1 zł, regularny abonament miesięczny - 40 zł, co obejmuje koszty sprzętu, korzystania z aplikacji i 10 GB danych. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania usługi Supernet Video DVD (pozwalający na nielimitowany transfer w ramach najpopularniejszych serwisów video) w cenie 5 zł/mc.

Dla pierwszych zdecydowanych T Mobile przygotował tez niespodziankę: cena abonamentu wynosić będzie 29,99 zł przez całość trwania umowy. Warunkiem jest zawiązanie kontraktu przed końcem marca 2019 roku.

Platforma Smart Car to wynik współpracy T Mobile Polska z firmą Mojio Inc. Kanadyjski start-up, którego jednym z inwestorów jest Deutsche Telekom, specjalizuje się w tworzeniu ekosystem łączącego świat samochodów z Internetem. Wcześniej rozwiązanie to zostało wprowadzone do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Czech.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Ale eSim w T-Mobile wprowadzić to nie potrafią,
 3  
Dobra opcja do starszych samochod krore nie maja komputera pokladowego0 ale do noszych tez bo ma sie w domu nawet kontrole nad wszystkim
 2  
Ale eSim w T-Mobile wprowadzić to nie potrafią,
Po co Ci to. Już było coś takiego w 90-tych latach za czasów Centertela. Wszystkie telefony miały eSim, ale nikt o tym nie mówił.
 2  
Po co Ci to. Już było coś takiego w 90-tych latach za czasów Centertela. Wszystkie telefony miały eSim, ale nikt o tym nie mówił.
Bladego pojęcia nie masz o czym piszesz chłopczyku więc się podszkol troszkę bo wstyd przynosisz.
 4  
Inwigilacja na wlasne zyczenie.
 1