Łukasz Szewczyk24.12.2018 (12:12)2 komentarze

Zmiany w roamingu T-Mobile: Większe pakiety danych

Wszyscy klienci T Mobile, Heyah oraz tuBiedronka korzystający z Roam Like At Home przywitają 2019 rok z większymi limitami danych do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej.
T-Mobile
Wszyscy klienci T Mobile, Heyah oraz tuBiedronka korzystający z Roam Like At Home przywitają nowy rok z większymi limitami danych do wykorzystania w krajach należących do tzw. Strefy Roamingowej 1A, czyli krajach UE, oraz na Azorach, Gibraltarze, Gwadelupie, Gujanie Francuskiej, Maderze, Martynice, Reunionie, Wyspach Kanaryjskich oraz w Islandii, Norwegii i Lichtensteinie. Równocześnie ulegną obniżeniu opłaty za korzystanie z transmisji danych po wykorzystaniu limitu danych w tej strefie. Zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2019 roku.
Oznacza to, że automatycznie, każdy z klientów prywatnych i biznesowych, korzystający z Roam Like At Home, w swoim miesięcznym abonamencie otrzyma od T Mobile średnio o ponad 30% więcej MB w roamingu w Strefie Roaminowej 1A. Dotyczy to również klientów usług przedpłaconych i pakietów danych, które zakupią oni od 1 stycznia 2019 roku.
Jednocześnie zmianie ulegają stawki opłaty dodatkowej za MMS i transmisję danych w ramach stosowania Polityki Uczciwego Korzystania. W związku z tym ewentualna dodatkowa opłata dla klientów indywidualnych będzie wynosić:
• 0,12 złotych brutto za wysłanie 10 MMS-ów
• 23,38 złotych brutto za transfer 1 GB danych

Natomiast dla klientów biznesowych:
• 0,10 zł netto za 10 sztuk wysłanych wiadomości MMS,
• 19,01 zł netto za GB transmisji danych.

Wprowadzane zmiany są związane z obniżeniem maksymalnej stawki hurtowej za transmisję 1 GB danych w Unii Europejskiej z 6 euro do 4,5 euro od 1 stycznia 2019 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

max stawka to 4,5 euro,kurs 1 euro średnio z ostatnich 2 tygodni to 4,20 zł ,to jakie 23,38 zł ???!!!
 0  
a co z opłatą wyrównawczą, o ktorej mowa jest w cenniku roamingowym dla Taryfy T3 np.?
"Operator, niezależnie od zasad i opłat z powyższego pkt 2, na podstawie decyzji Prezesa UKE nalicza za transmisję danych
(Mobilny Internet) w Strefie Roamingowej 1A dodatkową opłatę mającą na celu wyrównanie (odzyskanie) ponoszonego przez
niego kosztu świadczenia tej usługi (zwaną dalej „Dodatkową Opłatą Wyrównawczą”). Wynosi ona 14,91 zł za 1 GB i jest naliczana
od początku korzystana z tej usługi w Strefie Roamingowej 1A. Jeśli Abonentowi przysługuje Limit Danych UE, o którym mowa w
pkt 2 powyżej, to opłata ta naliczana jest od początku korzystania z tego limitu aż do jego wyczerpania."
 1