Łukasz Szewczyk07.02.2019 (16:08)3 komentarze

LG V40 ThinQ debiutuje w Polsce z telewizorem w prezencie

W piątek (8 lutego 2019 roku) zadebiutuje w Polsce LG V40 ThinQ - smartfon wyposażony w pięć aparatów, w tym super szerokokątny i teleobiektyw, sztuczną inteligencję podpowiadającą jak kadrować zdjęcia, ekran OLED oraz wysokiej jakości dźwięk.
LG V40 ThinQ / Fot. LG
LG V40 ThinQ wyposażony został w pięć aparatów - trzy główne: super szerokokątny (107°) 16 Mpix, standardowy 12 Mpix i teleobiektyw 12 Mpix ze światłem f/1.5. Rozmiar pikseli w standardowym aparacie został zwiększony z 1µm do 1,4µm, a sama matryca jest o 18% większa niż w poprzedniku. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych lub w ruchu. Również jeden z przednich aparatów wyposażony został w obiektyw szerokokątny.
Aparat wyposażono w optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu. Filmy rejestrować można w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. V40 ThinQ pozwala nagrywać wideo z wykorzystaniem standardu HDR10, gwarantując rejestrowanie szerokiego i bogatego zakresu kolorów oraz wysokiego kontrastu.

LG V40 ThinQ
Aparaty w LG V40 ThinQ wyposażone zostały w funkcje sztucznej inteligencji. Nowa opcja AI Composition w czasie rzeczywistym podpowiada jak poprawić kadrowanie. Sztuczna inteligencja stoi również za dopasowaniem balansu bieli i temperatury barwowej. Z kolei AI Shutter wybiera odpowiedni czas otwarcia migawki, co jest szczególnie przydatne, kiedy wykonujemy zdjęcia obiektów w ruchu.

Unikalną funkcją w V40 ThinQ jest możliwość automatycznego wykonania trzech zdjęć wybranego kadru, przy wykorzystaniu kolejno obiektywu szerokokątnego, standardowego oraz teleobiektywu. Smartfon sam składa zdjęcia w krótki film, efektownie przełączając się między trzema obiektywami.

LG V40 ThinQ / Fot. LG
Podobnie jak LG G7 ThinQ, również LG V40 ThinQ został wyposażony w dedykowany przycisk aktywujący Asystenta Google. Dodatkowym ułatwieniem w obsłudze Asystenta Google jest rozpoznawanie mowy z odległości aż 5 metrów. Pozwala to na zamienienie smartfona w centrum sterowania inteligentnym domem.

Po raz kolejny w smartfonie z linii V zastosowano ekran wykonany w technologii OLED. 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3120x1440 pikseli (538 piksela na cal) i proporcjach 19,5:9 zajmuje aż 84,3% przedniej części smartfona.

Już tradycyjnie dla smartfonów LG, V40 ThinQ wyposażony został w 32-bitowy poczwórny przetwornik analogowo-cyfrowy, gwarantujący jakość dźwięku. Dzięki wyposażeniu smartfonu w dodatkowy przetwornik, LG V40 ThinQ jest w stanie przekazywać dźwięk nawet do zaawansowanych słuchawek Hi-Fi. Ponadto, urządzenie wyposażone zostało w głośnik Boombox, gwarantujący czysty i głośny dźwięk z dodatkowo wzmocnionym basem. W optymalnym dostrajaniu dźwięku w V40 ThinQ brał udział ekspert w dziedzinie audio - firma Meridian.

LG V40 ThinQ / Fot. LG
LG V40 ThinQ dostępny będzie od 8. lutego 2019 roku w sklepach internetowych sieci Orange i Play w kolorze niebieskim (New Moroccan Blue Matt).

Cena: 3799 zł

Promocja LG V40 ThinQ
Od 9 lutego lutego w sklepach internetowych sieci Orange i Play smartfon LG V40 ThinQ dostępny będzie w specjalnej ofercie z 49-calowym telewizorem LG 49UK6300 w prezencie. Telewizor wyposażony został w funkcje sztucznej inteligencji, między innymi sterowanie za pomocą mowy, bez konieczności używania precyzyjnych komend. W połączeniu z AI w V40 ThinQ, oba urządzenia mogą stanowić centrum inteligentnego domu. Promocja dostępna będzie wyłącznie w sklepach internetowych partnerów.

Komentarze (1 - 3 z 3)

I TO JEST PROMOCJA
BRAWO LG
 3  
Kurcze, niedawno pisałem że czekam na smartfona z 5 aparatami, masz - lg mnie wysłuchało. Podnosze poprzeczkę - chce 10 aparatów, no dobra 12.
 1  
Ciekawe ile ta PROMOCJA kosztuje???
LG ma fajne smartfony a i telewizory są extra.
 2