Łukasz Szewczyk18.02.2019 (11:04)6

ZPP o rewolucji 5G: Historyczny dylemat Polski - między polityką a rozwojem cywilizacyjnym

Sieć 5G, czyli kolejna piąta już generacja, łączy zalety wielu technologii, które w tej chwili dynamicznie się rozwijają m.in. sztuczną inteligencję, internet rzeczy, bezzałogowy transport itp. Jeżeli nie podejmie się szybkich działań, przepaść między nami a Zachodem będzie się powiększać zamiast maleć. Polska nie może dłużej zwlekać z jasnym określeniem swojej strategii, w tym jak wyważyć swoje interesy w sporze między Chinami a Ameryką.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 6 z 6)

Dajecie ludziom technologie nie wiedząc czy nie powoduje Raka .To tylko w Polsce.
 2  
czyli w Niemczech dają tą technologie i wiedzą?
Więc nie bredź że to tylko w Polsce.
 3  
A to kury przestaną się nieść, i starej Pańcuchowej się kołtun zrobi !
 1  
@oled, serio myślisz że przed budową sieci, nie są sprawdzane wszystkie jej zagrożenia? Obudź się i nie słuchaj teorii spiskowych.
 1  
@Oled technologia jest badana od lat i nie udało się do tej pory udowodnić szkodliwości. Skoro wprowadzają to widocznie na ten moment została przebadana pod każdym możliwym kątem na stan obecnej wiedzy. A 5G będzie wprowadzane wszędzie i to znacznie szybciej niż w Polsce, więc jaki test na Polakach. W Szwajcarii jest już od marca, a jest to kraj, który powszechnie uważa się za jeden z najbardziej prozdrowotnych na świecie, więc nie wprowadziliby technologii, która byłaby niesprawdzona.
 0  
Nie możemy pozwolić na to, żeby inne kraje znacznie wcześniej wprowadziły 5G, bo zostaniemy daleko w tyle. Na pewno nie ma co zwracać uwagi na USA. Jeśli uznamy, że współpraca z Huawei nie stanowi zagrożenia dla prywatności to trzeba zacząć działać. Nie wspominając już, że nawet normy mamy za niskie, dużo niższe niż większość Europy, a są za niskie, żeby wdrożyć nową sieć, więc tym też trzeba się jak najszybciej zająć.
 0