Łukasz Szewczyk19.02.2019 (12:55)15 komentarzy

Play Now TV Box wkracza na rynek. Nowa oferta na telewizję od Play

Od piątku (21 lutego 2019 roku) w sieci Play startują konsumenckie testy nowej usługi telewizyjnej Play Now TV. Nie trzeba być klientem Play, by rozpocząć testowanie wystarczy dostęp do internetu, wejście HDMI w telewizorze lub monitorze.
Play Now TV Box
Play Now TV Box
TV BOX to urządzenie, które łączy HBO GO, Netflix, YouTube i popularne kanały telewizyjne oraz pozwala zarządzać swoją ofertą. To urządzenie umożliwiające oglądanie kanałów telewizyjnych oraz treści na żądanie dostarczanych poprzez Internet a także - po podłączeniu do odpowiedniej instalacji - z anteny telewizji naziemnej lub sieci kablowej.
Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV 8.0. W przypadku odpowiednio szybkiego połączenia internetowego pozwala oglądać treści w rozdzielczości 4K (UHD), o ile dany materiał jest w takiej rozdzielczości dostępny. Filmy w rozdzielczości UHD można znaleźć m.in. w Netflix oraz YouTube.

TV BOX może służyć także jako prosta konsola do gier, które można pobrać ze Sklepu Google Play i obsługiwać pilotem lub, po podłączeniu, padem. Pilot do TV BOX, dzięki technologii Bluetooth, pozwala korzystać w obsługi głosowej, czyli wyszukiwać treści komendami głosowymi. TV BOX przeszuka zarówno treści PLAY NOW, jak i YouTube i innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV np. Netflix. Tak, jak inne urządzenia z Android TV, TV BOX od Play umożliwia korzystanie z funkcji CAST, czyli przenoszenia obrazu i dźwięku ze smartfona lub laptopa na telewizor.

Jak dołączyć do testów?
Aby przystąpić do testów należy (od 21 lutego 2019 roku) przyjść do salonu fioletowego operatora, podpisać umowę i odebrać TV BOX. Liczba urządzeń przeznaczonych do testowania jest ograniczona.

Jak działają testy TV w Play?
Przez pierwsze 6 miesięcy testujący może bez opłat korzystać z TV BOX i pakietu PLAY NOW TV BOX. Co więcej, przez ten czas można bez żadnych konsekwencji zrezygnować z usługi i zwrócić TV BOX.

Testujący usługę PLAY NOW TV otrzymuje bez opłat dostęp do oferty kanałów telewizyjnych i kolekcji na żądanie oraz urządzenie TV BOX z pilotem z funkcją wyszukiwania głosowego.
Pierwsze 6 miesięcy to czas, kiedy testujący mogą podjąć decyzję, czy chcą dalej korzystać z usługi, czy zwrócić TV BOX i odstąpić od umowy.

Ci, którzy zdecydują się na pozostanie z usługą od 7. miesiąca będą ponosić opłatę za korzystanie z pakietu PLAY NOW TV BOX w wysokości 20 zł/mies (dla abonentów PLAY NOW) lub 35 zł/mies (dla osób, które nie są abonentami PLAY NOW lub w ogóle nie posiadają żadnej innej usługi w Play).

PLAY będzie zachęcał testerów do dzielenia się wrażeniami z testu, będzie również proaktywnie kontaktować się z uczestnikami testów, żeby zebrać informacje zwrotne, uwagi i wrażenia z testowania poprzez specjalny formularz na stronie internetowej oraz telefonicznie.

Co można oglądać?
Testerzy mają dostęp do kanałów z pakietu PLAY NOW TV BOX, na który składają się:
kanały z Pakietu Podstawowego PLAY NOW
kanały z Pakietu Podstawowego PLAY NOW
kanały dostępne wyłącznie dla klientów TV BOX:
kanały dostępne wyłącznie dla klientów TV BOX:
Dzięki temu, że TV BOX ma wbudowany tuner DVB-T/C, po podłączeniu go do anteny telewizyjnej lub sieci kablowej, testujący otrzymają dostęp również do podstawowych kanałów z Cyfrowej Telewizji
Naziemnej.

Testujący może również odpłatnie aktywować inne dodatkowe pakiety i serwisy wideo oraz
wypożyczać filmy VOD.

Dodatkowe pakiety to:

Kanały Pakietu Sport - 15 zł miesięcznie
Kanały Pakietu Sport - 15 zł miesięcznie
Kanały Pakietu Kids - 10 zł miesięcznie
Kanały Pakietu Kids - 10 zł miesięcznie
Kanały pakietu HBO GO - 25 zł miesięcznie
Kanały pakietu HBO GO - 25 zł miesięcznie
Z pakietów Extra, Sport, Kids i HBO GO klienci mogą korzystać przez pierwszy miesiąc bez opłat - w przypadku pierwszej aktywacji. Każdy z pakietów można włączyć i wyłączyć bezpośrednio na TV BOX.

Dzięki usłudze Netflix - płacę z Play, która wkrótce udostępniona zostanie również na TV BOX, testujący będą mogli wygodnie płacić za subskrypcję Netflix na swoim rachunku Play. Opłaty za korzystanie z Netflix zaczynają się od 34 zł za miesiąc - w zależności od wybranego Planu Netflix.

Dodatkowo dzięki TV BOX i systemowi operacyjnemu Android TV można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play i korzystać na swoim telewizorze m.in. z Tidal, gier czy z preinstalowanej aplikacji YouTube.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Zawartość programowa cienka jak barszcz,ale te dodatkowe pakiety to chyba przedwczesny primaaprilisowy dowcip- w dodatku nieśmieszny
 26  
Jak na tym czymś nie ma co oglądać. Jak by dawali do tego testowania net na 6 miesięcy za free to wtedy można nawet tego pudła nie podłączać a korzystać jedynie z netu. Tak to totalna klapa.
 8  
W UPC wciąż brak Eleven Sports 4 i VH1 Classic więc ch6ba warto potestować to coś żeby zyskać te kanały chociaż na pół roku ;-)
 1  
Biorę do testów , zobaczę różnicę do Netii i CP IP boxów .
 1  
Może i oferta śmieszna ale ile Państwo oglądają stacji z tych ponad 200 u innych operatorów? Regularnie zapewne około 6
 3  
Za mało kanałów, praktycznie taką ofertę można mieć w IPLA i nie jest potrzebny dodatkowy box.
 6  
Może łaskawie Polsat VH1-Classic by dodał, co?
 6  
jebaç pläy för gäy
MōjKûtâsSmâkûjêNâjlêpiêj 19.02.2019 (18:54:54)
 8  
To w końcu od piątku czy 21 lutego? Mamy różne kalendarze?
 8  
dno
ponizej dna

play to esktra g......
 9  

Polecamy