Łukasz Szewczyk28.05.2019 (13:47)4 komentarze

Deutsche Telekom i Microsoft zrewolucjonizują rynek chmurowy w Europie

Deutsche Telekom i Microsoft nawiązują strategiczne partnerstwo. Wspólna inicjatywa na rzecz rozwinięcia usług chmurowych dla Europy Środkowej i Wschodniej
Deutsche Telekom
Deutsche Telekom rozszerza swoje usługi w chmurze dla odbiorców z obszarów Europy Środkowej i Wschodniej. Wspólnie z Microsoft zapewni wysoko standaryzowane usługi chmury publicznej Microsoft Azure, usług Dynamics 365 i Office 365 w dziewięciu krajach, od Polski po Grecję. To kolejny krok w strategicznym partnerstwie ogłoszonym przez Microsoft i Deutsche Telekom w zeszłym roku.
Celem Deutsche Telekom jest zagwarantowanie usług w chmurze jako akceleratora cyfrowej transformacji w regionie. Zautomatyzowane usługi umożliwią wdrożenie rozwiązań w ciągu zaledwie kilku minut, oszczędzając klientom od 30 do 50 proc. kosztów operacji IT w porównaniu z rozwiązaniami lokalnymi.

- Produkty oferowane przez Microsoft umożliwiają przedsiębiorstwom zwiększenie efektywności działalności oraz jej rozwój. W połączeniu z naszymi nowymi usługami umożliwiamy klientom wykorzystanie potencjału chmury Microsoft w znacznie prostszy i szybszy sposób - wyjaśnił Ralf Nejedl, Senior Vice President B2B w Deutsche Telekom, Board Area Europe.

- Dlatego nasi eksperci będą oferować wysokiej jakości usługi oparte na Office 365, Microsoft Azure i Dynamics 365 przy wsparciu firmy Microsoft. Obejmą one audyt bieżącego stanu IT, migrację do chmury i zarządzanie produktem. Ponadto Deutsche Telekom dostarcza klientom sprawdzone usługi z zakresu bezpieczeństwa, które mogą stanowić świetne uzupełnienie produktów Microsoft. Partnerstwo z Deutsche Telekom jest częścią naszego wzmożonego zaangażowania w regionie, polegającego na wprowadzaniu cyfrowych innowacji dostępnych dla każdego. Mają one pomóc otworzyć nowe możliwości rozwoju. Bogate ekosystemy partnerów i budowanie ekspertyzy z zakresu chmury to najlepsza odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie na transformację cyfrową, którą obserwujemy na rynku - dodał Philippe Rogge, President, Microsoft Central and Eastern Europe.

Usługi będą dostępne w Polsce, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Węgrzech, Rumunii, Macedonii, Czarnogórze i Grecji, lokalnie oraz z wykorzystaniem infrastruktury zewnętrznej.
Rozwiązania w chmurze dopasowane do klientów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej

Deutsche Telekom obecnie posiada setki certyfikowanych przez Microsoft specjalistów do spraw transformacji w chmurze. Ta grupa powiększy się o kolejne setki ekspertów w dziewięciu krajach. Opierając się na swoim wszechstronnym doświadczeniu w obsłudze ponad 60 000 systemów chmurowych dla klientów biznesowych na całym świecie, Deutsche Telekom będzie teraz dostosowywać rozwiązania chmurowe Microsoft zgodnie z zapotrzebowaniem klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Chmury są dobre do przechowywania co najwyżej zdjęć z wakacji. Żadna poważna firma nie będzie w chmurze trzymała danych. Zresztą ja też nie trzymam. Zakupiłem za 2 stówki dysk 1 TB do przechowywania kopii i przynajmniej wiem gdzie ona jest.
 5  
Hahaha. No to chyba nie wiesz ile firm już to robi.
 4  
 pcu
[Hahaha. No to chyba nie wiesz ile firm już to robi.
Ja nie znam żadnej, ale znam wiele firm które kupują dodatkowy dysk lub serwer. W finale to wychodzi taniej.
 3  
Zgadzam się z "paw-em" czort wie gdzie to się znajduje i kto o te dane dba, nie ma jak własny serwer.

A wracając do artykułu "timobajlu" ty lepiej popracuj nad ofertą, bo jest obecnie najbiedniejsza wśród wielkiej czwórki, nie dość że internet coraz wolniejszy (zdarza się nawet zerowe pobieranie, pomimo full zasięgu LTE we Wrocławiu), to jeszcze nic więcej do tego nie ma, a konkurencja dodaje telewizję, albo usługi łączone że dokupujesz kolejną i wychodzi taniej, albo tak jak Orange gdzie abonent może taniej kupić sprzęt w sklepach...
A tu biedniutko aż piszczy...kiedyś to chociaż infrastrukturą kasowali konkurencję
 7