Łukasz Szewczyk30.05.2019 (16:27)6

40 mln zł kary dla Plusa za bezprawne pobieranie opłat bez zgody abonentów

Polkomtel, operator komórkowej sieci Plus, bezprawnie pobierał opłaty wykraczające poza kwotę abonamentu za dziewięć automatycznie aktywowanych usług bez wyraźnej zgody abonentów na takie płatności - ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nałożył na operatora karę w wysokości 39,4 mln zł.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 6 z 6)

norma,kredyty nabrali a za co spłacać.firma tonie,karma powróciła....
 3  
I bardzo dobrze że UOK bierze się za tak nieuczciwe praktyki operatorów i sowicie karze. Niestety operatorzy stosują często takie nieuczciwe praktyki wobec niczym nieświadomych klientów.
Kiedyś na szczęście miałem telefon w Plusie na kartę. Na szczęście na kartę bo szybko zauważyłem że coś jest "nie halo" i pieniądze szybko znikają. Okazało się że miałem uruchomiony pakiet internetowy ale pieniądze i tak były pobierane ponieważ telefon korzystał ze strumienia WAP. Wtedy straciłem jakieś 30 zł ale gdybym miał abonament to po otrzymaniu faktury niespodzianka byłaby bardzo bolesna.
Identyfikacje tego ustawienia wcale nie była taka łatwa. W salonie nie wiedzieli o co chodzi. Na infolinii Plusa też od razu nie wiedzieli. Dopiero połączenie z odpowiednim departamentem i zbadaniu sprawy ukazało problem. Tak więc skoro w Plusie pracownicy od razu nie wiedzą o co chodzi to skąd ma o tym wiedzieć abonent?
 5  
Dawno im się należało ale i tak nie zapłacą, odwoływać się będą przez 10 lat
 5  
...już widzę jak to Krok płaci......mhm,mhm...
 3  
ludziom te czasoumilacze bokiem wyszły......z portfela, kara zasłuzona !!! ja bym sie wsciekł jakby mi takie gOwno odwalili
 0  
A co z UPC - Pakiet Bezpieczeństwa ? Ta usługa była aktywowana automatycznie po podpisaniu umowy, pomimo że jej nie chciałem. Oczywiście w moim przypadku na drugi dzień została deaktywowana przez stronę - ale jest wiele osób, które o tym nie wiedzą i po "darmowym okresie" naliczali za pewne opłaty...
 1