Łukasz Szewczyk18.06.2019 (9:37)1 komentarz

Prezes UPC Polska będzie odpowiadał także za Europę Wschodnią w Liberty Global

Liberty Global, właściciel UPC Polska, ogłasza zmiany kierownicze w Europie
Robert Redeleanu
Grupa Liberty Global ogłosiła odejście Erica Tvetera, który sprawował wysokie funkcje kierownicze w Liberty Global od 2009 r. Był m.in. Prezesem szwajcarskiego operatora telewizji kablowej, a następnie CEO odpowiedzialnym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej, powiększony również o Austrię. Ostatnio Tveter zajmował jednocześnie dwa stanowiska: CEO na Europę Wschodnią i prezesa szwajcarskiego oddziału UPC.
Decyzja Tvetera zbiega się ze sprzedażą wielu aktywów, które nadzorował podczas swojej kadencji. Liberty Global zamknęło sprzedaż UPC Austria na początku tego roku i ogłosiło sprzedaż swoich oddziałów w Szwajcarii, a także na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. Tveter był Prezesem UPC w Szwajcarii przez dziewięć lat i przez ten czas przyczynił się do ponad 50-procentowego wzrostu przychodów z operacji tej spółki od momentu jej przejęcia przez Liberty Global. Przewidywana wartość aktywów spółki w transakcji sprzedaży szwajcarskiego oddziału UPC firmie Sunrise wyceniana jest na 10-krotność szacowanej wartości wskaźnika OCF z 2019 r. po korekcie i stanowi znaczący zwrot dla Liberty Global.

- Chcę podziękować Ericowi za jego zaangażowanie i lata lojalnej pracy. Odegrał on kluczową rolę w transformacji naszej działalności w Szwajcarii, Austrii i Europie Wschodniej, napędzając wzrost operacyjny i finansowy, a także generowanie wartości firmy. Jest to dla niego naturalny moment na podjęcie nowych wyzwań, ponieważ przygotowujemy się do zamknięcia transakcji mających wpływ na sześć naszych krajów operacyjnych, które w większości położone są w Europie Środkowej i Wschodniej. Robert jest utalentowanym liderem, który wnosi ogromną energię, pasję, umiejętność operacyjną i koncentrację na kliencie. Jak pokazuje historia jego kariery, jest świetnym dowodem na to, że Liberty Global dba o rozwój talentów - mówi Mike Fries, CEO Liberty Global

Prezes UPC Polska Robert Redeleanu obejmie od 1 lipca stanowisko CEO na Europę Wschodnią, podlegając Severinie Pascu, CEO UPC Szwajcaria. Redeleanu dołączył do Liberty Global w 2013 r. jako Prezes UPC Romania i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na trzy oddziały UPC: węgierski, rumuński i polski. Na nowym stanowisku kierować będzie działalnością firmy w całej Europie Wschodniej do czasu oczekiwanego zamknięcia transakcji z Vodafone, a następnie będzie kontynuował swoją rolę w regionie, w skład którego wchodzić będzie UPC w Polsce i na Słowacji.

Komentarze (1 - 1 z 1)

WTF??????????
 0