Łukasz Szewczyk01.07.2019 (12:21)4 komentarze

Play zaoferuje stacjonarny internet szerokopasmowy sieci Vectra

Operator komórkowej sieci Play oraz Vectra, drugi co do wielkości operator telewizji kablowej w Polsce, podpisały umowę o współpracy w zakresie udostępnienia sieci szerokopasmowej Vectry dla Play.
Play zaoferuje stacjonarny internet szerokopasmowy sieci Vectra
Nowa umowa to kontynuacja rozwoju strategii Play koncentrującej się wokół technologii mobilnych, gdyż stacjonarny szerokopasmowy Internet od Vectry będzie idealnym uzupełnieniem obecnej oferty operatora. Umowa bazuje na rozliczeniu po cenach hurtowych za każdego podłączonego klienta. W ramach współpracy, Vectra zapewni routery, jak i usługę podłączenia/instalacji. Umowa nie zakłada płatnego z góry wynagrodzenia dla partnera ani dodatkowych nakładów inwestycyjnych ze strony Play. Operatorzy połączą systemy IT, natomiast PLAY zajmie się działaniami marketingowymi i dystrybucją.
- Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Vectrą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania naszym klientom stacjonarnego Internetu szerokopasmowego na dużą skalę, prostej w instalacji i użytkowaniu usługi opartej o sieć szerokopasmową Vectry. Superszybki stacjonarny Internet Vectry w technologii DOCSIS stanowi idealne uzupełnienie superszybkiego Internetu mobilnego 5G READY PLAY - powiedział Jean Marc Harion, prezes PLAY.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Vectry znajduje się ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Wykorzystując technologie DOCSIS, Vectra świadczy usługi transmisji danych o prędkości do 600 Mb/s, a wkrótce także do 1 Gb/s. Dzięki ścisłej współpracy obu operatorów, usługa stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu będzie dystrybuowana pod marką i poprzez sieć sprzedaży Play na całym obszarze działania Vectry. Oferta PLAY NOW TV będzie dostępna w ramach stacjonarnego dostępu do Internetu szerokopasmowego PLAY.

- Po współpracy w ramach rozwiązań MVNO, transmisji danych do stacji bazowych i tranzytu ruchu, partnerstwo w zakresie stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu jest kolejnym strategicznym krokiem dla obu firm. Jest to unikalna współpraca na polskim rynku. Działamy wspólnie od wielu lat - łączą nas te same wartości i duch przedsiębiorczości - powiedział Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Spółki planują podłączyć pierwszych klientów Play w pierwszym kwartale 2020 roku.

Komentarze (1 - 4 z 4)

"Sieć szkieletowa Vectry należy do czołówki sieci teleinformatycznych" w jaki sposób to zostało sprawdzone czy w ogóle ktoś to sprawdził czy tylko tak można sobie powiedzieć bo jest zainstalowane trochę "nowoczesnego" sprzętu. Z resztą ogółem sieć Vectry jest dość słaba bo końcówka jest do klienta jest po koncentryku w wielu przypadkach także gdzie tu nowoczesność ?? Prędkości też słabe i odstające obecnie od konkurencji także dobrze się dobrali Vectra i Play dwóch słabeuszy.
 0  
...
PTK znawca sie znalazł 1.07.2019 (20:42:18)
 5  
z vectrą...bez komentarza
 5  
UPC ma zbyt mało miast pod kontrolą by mogło być dobrym partnerem. Wprawdzie net mają najlepszy, ale co z tego skoro mało kto może go sobie zainstalować?
 1