Łukasz Szewczyk24.07.2019 (12:04)14 komentarzy

Vectra podkręca internet do 2 Gb/s

Sieć Vectra zaoferowała klientom internet światłowodowy o prędkości 2 Gb/s. Dostępna do 24 lipca 2019 roku nowa oferta dostępna jest obecnie wyłącznie dla klientów mieszkających w Warszawie.
2Gb/s od Vectry
Wprowadzona do portfolio prędkości internetowych Vectry usługa 2 Gb/s przystosowana jest do obsługi najnowszych technologii przesyłania i odbioru nawet terabajtowych treści. Tak dużą przepustowość docenią zatem fani rozdzielczości 4K, użytkownicy urządzeń typu smart wymagających połączenia z siecią, e-sportowcy, fani rozwijającej się w ekspresowym tempie technologii VR (virtual reality), a także wszyscy, którzy chcą szybko i niezawodnie przesyłać pliki o dużej objętości. Wysyłanie danych (upload) odbędzie się w przypadku tej usługi z prędkością do 120 Mb/s.
- Największa przepustowość internetu stacjonarnego wśród ogólnopolskich operatorów należy od dzisiaj do Vectry. Dzięki wdrożeniu najnowszej technologii transmisyjnej DOCSIS 3.1 oraz inwestycjom w rozwój sieci światłowodowej możemy towarzyszyć Klientom w jeszcze szybszym odkrywaniu możliwości nowoczesnej technologii. Naszym celem jest dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości rozrywki, z której mogą cieszyć się gdzie chcą i kiedy chcą. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w naszej infrastrukturze ma ten cel mocno wspierać - komentuje Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A.

Nowa usługa obejmująca światłowodowy internet o prędkości 2 Gb/s dostępna jest w Vectrze w cenie 179,99 zł miesięcznie. Koszt aktywacji dla nowych Klientów wynosi 149 zł. Obecni Klienci Vectry mogą liczyć na zwiększenie swoich dotychczasowych prędkości do 2 Gb/s korzystając z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, bez ponoszenia kosztów opłaty aktywacyjnej.

Modem internetowy sieci Vectra
Modem internetowy sieci Vectra
Wraz z usługą 2 Gb/s Klienci otrzymają nowy modem wyposażony w cztery porty Ethernetowe 1000 Mb/s umożliwiające podłączenie przewodowe nawet czterech urządzeń jednocześnie. Nowoczesny modem z wbudowanym routerem bezprzewodowym oferuje najlepszy zasięg sieci bezprzewodowej dzięki zastosowaniu 11 anten (3x3 dla 2,4 GHz oraz 4x4 dla 5 GHz + anteny kierunkowe). Oferty zawierające usługę 2 Gb/s oraz modem dostępne są na stronie operatora www.vectra.pl.

Komentarze (1 - 10 z 14)

"- Największa przepustowość internetu stacjonarnego wśród ogólnopolskich operatorów należy od dzisiaj do Vectry."
------------------------------------------------
INEA podkręca internet do 10 Gb/s. W jakiej cenie?
media2.pl/telekomunikacja/153413-INEA-podkreca-internet-do-10-Gbs.-W-jakiej-cenie.html
----------------
 6  
Do wszystkich celów wymienionych w artykule takie łącze jest duuużo za duże. Operatorzy zawsze wciskają kit że jak weźmiesz szybki net to będziesz mógł oglądać filmy w dobrej jakości. Sorry ale przydałaby się nowa gadka bo do filmów w 4K to około 20 megowe łącze wystarczy. Na takim łączu to może cały blok śmigać a nie jeden abonent.
 13  
"Koszt aktywacji dla nowych klientów wynosi 149 zł. " .... taniocha. Pincet powinno być.
 11  
najśmieszniejsze jest to ze sprzęt sprzedawany nie obsługuje 2gb :P ethernet tylko 1gb wiec klient nie uzyska takiej prędkości !!!!
 20  
ta oferta powinna się zainteresować uokik bo jest to robienie klienta w bambuko
 17  
Łacze 2Gb/s a router z portami 1Gb/s. Dobre!
 22  
Ciekawe ile kart sieciowych w komputerach obsłuży taką prędkość internetu ;)
 12  
szkoda,że Gdynia gardzi resztą kraju. ehh ich tv online jest super,ale tak ograniczone z dostępnościa,że jak nie usuniesz cookies to nie oglądasz.
 6  
Tak przy okazji, ten "światłowodowy" internet od Vectry wykorzystuje "nieświatłowodowy" modem Technicolor CGA4233. Zabawne.
O proporcjach download / upload nie ma co nawet wspominać. Przy 2 Gb/s downloadu dawać zaledwie 120 Mb/s upload?!
 9  
A u mnie w Pcimiu Dolnym nadal ledwo wyciąga 3Mb/s
I jak tu żyć?
 11  

Polecamy