Łukasz Szewczyk13.08.2019 (11:45)27

Prawie 33 mln zł kary dla UPC Polska. Niedozwolone zapisy w umowach, niesłusznie naliczone opłaty

UOKiK nałożył na UPC Polska karę prawie 33 mln zł za stosowanie niedozwolonych klauzul. Zakwestionowane postanowienia dotyczą m.in. możliwości jednostronnego podwyższania abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków w wykonywanych umowach.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 27)

Wcale nie jest tak jak niektórzy piszą,operator zazwyczaj podaje listę gwarantowanych kanałów, tylko w nielicznych zapewne przypadkach jest sama ilość. Nc i Polsat zawsze wymieniają gwarantowane kanały i zapewne większość kablówek też tak robi.
 4  
I bardzo dobrze. Co miesiąc muszę dzwonić do niech dlaczego faktura jest znowu wyższa jak w zeszłym miesiącu. Półtorej godziny czekania na połączenie z konsultantem (oczywiście płatne) po to żeby przelaczyl mnie gdzie indziej. Czekam do października i żegnam upc i nigdy więcej
 6  
Bardzo podobne taktyki czyni sieć Toya !
Szanowne UOKiK powinna wziąć pod lupę tą sieć, gdyż moim rodzicom bez żadnej informacji, bez żadnego kontaktu telefonicznego z automatu przedłużyli umowę na 12 miesięcy.
Teraz nie dość że 12 miesięcy to jeszcze 10 zł doszło do abonamentu ! A w BOK tłumaczyli się że informację wysłali listownie.
Ale do dziś żadna informacja nie dotarła.

A co do UPC, bardzo dobrze, że UOKiK przyjrzała się z bliska tym zapędom UPC !.
Może w końcu przestaną wyłączać wartościowe kanały !, a może przywrócą choćby 13 Ulica, który został wyłączony bez podania przyczyny. Szczególnie że w/w program jest dostępny w innych sieciach i to w HD !
Czekam z niecierpliwością końca umowy.
Jestem bardzo ciekawy co szanowne UPC mi zaoferuje i w jakiej cenie za usługi ?!
Z pewnością na szalone ceny się nie zgodzę !

Brawo UOKiK ! :)
 10  
@ Gosc 112 co Nc + w tej sprawie bede bronil przez caly okres poprzedniej umowy placiłem to sama kwote 109zl cos groszami i nie mialem żadnej nie spodziewanej podwyżki .Kanaly ktore mi wylaczyli to byl Polsat sport News ale o tym była informacja oraz Uniwersal Chanel ale on całkiem zniknal z Polski to inna bajka.Do tego czasu tez bez Zadnuch nie spodzianek ,no moze po za jedna za przeostatni miesiac podniesli mi abonamet chyba 0.02 gr .To juz nie bede dzwonil i pytal sie o taka podwyzke moze jakis blad zobaczymy co dalej .Raz mialem podwyzke ale to jeszcze w cyfrze + o 5 zł .Szczerze nie pamietam czy byla jakas informacja o podwyzsze Nawet jak zostala przeprowadzona fuzja i Francusik wyskoczyl z oferta ze ludzie rwali wlosy to jak u mnie doszlo to do podpisania umowy juz W Nc+ wcale nie dostalem az tak drastycznej ceny nawet na HBO Go dostalem 8 zl .Ale taki cyrkow jak sa tu opisane w UPC w Nc+ nie mialem.
 3  
Kurcze. Przeszedłem na bezterminowke i doliczyli mi 5 zeta. To co, muszą mi oddać i nie mogą dolicza do rachunku? Mam się, odwołać?
 2  
dobrze dziadom sami mi chcieli podwyższyć opłaty bo mi przyśpieszyli neta bez moje zgody też miąłem im sprawę do UOKiK i do Rzecznika zakładać ale uznali i odpuścili to najdroższa kablówka w Wawie....
 6  
Do Abonenta UPC: informacje o wyłączeniu kanałów Uniwersal Channel (zakończył nadawanie w Polsce) E!, oraz
13 Ulica zostały wyłączone z powodu dużych podwyżek za te kanały i była informacja wysyłana pocztą oraz też meilowo. UPC w/w kanały wyłączyła z wszystkich swoich sieci w Europie wogole była zadyma z tym nadawca i napewno nie będą z nimi rozmawiać. W zamian chyba wtedy weszło parę kanałów m.in EPIC DRAMA.
A serwis mają naprawdę szybki w porównaniu do innych operatorów dzwonisz wieczorem rano już są u Ciebie.
 14  
Gość 111
nie stary przestań pliss kare dostali słusznie !!!
znam ich od lat od zawsze od kiedy kupili Polską Telewizję Kablową
i zawsze drogo, na kanały czeka się długo w porównaniu z konkurencja...........
niedawno mojego znajomego też chceli naciągnąć dając mu coś czego nie chciał dopiero merytoryczna rozmowa podziałała........ a numery z podwyższaniem abonamentu KL stosując klauzule abuzywne robili od zawsze....
 6  
@ Gosc 111 sory za pomylke 112 mam przynajmiej nadzieje ze jak dzwonisz UPC ofertami do kilentow ze przynajmiej dobrz ci placa .To co napisales to nabieram pewnosci ze jestes pracownikiem UPC.
 4  
UPC zostało w tyle...
- brak dekodera/karty CI+ w 4k(UHD),
- brak kanałów 4k,
- brak Eleven Sports 4, Canal + Sport 3 i 4,
- brak rozwoju mobilnej TV.
 7