Łukasz Szewczyk26.08.2019 (22:10)2 komentarze

Smartfon Meizu Note 9 wkracza na rynek

Na początku marca Meizu ogłosiło wprowadzenie na rynek modelu Note 9. Od tego momentu smartfon ten sukcesywnie wchodzi do sprzedaży na rynkach całego świata. W Polsce rusza właśnie przedsprzedaż Meizu Note 9.
Meizu Note 9 / Fot. materiały prasowe
Meizu Note 9 / Fot. materiały prasowe
Nowa propozycja marki Meizu kryje w sobie wyświetlacz 6,2" IPS LCD o rozdzielczości FullHD+, który prezentuje żywe kolory oraz szczegóły. Wyposażono go w wydajny układ Qualcomm Snapdragon 675 z grafiką Andreno 612, który współpracuje z 4 GB RAM. Na dane producent przewidział 64 GB. Bateria o pojemności 4000 mAh wystarcza na cały dzień, gdyby jednak zabrakło energii wystarczy podpiąć Note 9 do szybkiej ładowarki mCharge (18W) na zaledwie 15 min, aby móc z niego korzystać podczas kolejnych godzin. Smartfon można błyskawicznie zablokować lub odblokować albo autoryzować mobilne płatności przy użyciu skanera linii papilarnych albo technologii rozpoznawania twarzy.
Meizu Note 9 działa pod kontrolą Androida w wersji 9 Pie. Jest on jednak wzbogacony autorską nakładką Meizu, Flyme, która dodaje kilka mniej standardowych opcji, takich jak filtr światła niebieskiego, odwzorowanie temperatury kolorów oraz przydatne gesty. Te ostatnie pomagają głównie w nawigacji po oprogramowaniu. Działają zarówno od dołu jak i od boku. Delikatne przeciągnięcie przenosi do poprzedniego ekranu, zaś przetrzymanie włącza listę działających w tle aplikacji. Smartfon posiada też ustawienia przydatne graczom, które podkręcają wydajność grafiki. W systemie nie mogło zabraknąć innych przydatnych funkcji takich jak lusterko, latarka, poziomica, kompas, szkło powiększające oraz decybelomierz. Użytkownik może również skorzystać z opcji wirtualnego rzutu monetą lub kostką.

Meizu Note 9 / Fot. materiały prasowe
Meizu Note 9 / Fot. materiały prasowe
Meizu Note 9 robi pełne detali zdjęcia nawet w pochmurne dni i w pomieszczeniach przy słabym oświetleniu za sprawą aparatu głównego o rozdzielczości 48 Mpix z przysłoną f/1.7. Przy użyciu aparatu i zaawansowanego oprogramowania do edycji zdjęć można korzystać z większej swobody twórczej i rozmywać warstwy oraz mieszać kolory. Telefon idealnie nadaje się do robienia doskonałego selfie. Dzięki przedniemu aparatowi 20 Mpix z przysłoną f/2.0.

W ofercie oficjalnego sklepu Meizu oraz w strefie marek Allegro można zakupić urządzenie w promocyjnej cenie 949 zł oraz otrzymać gratis słuchawki bezprzewodowe Meizu POP o równowartości 529 zł.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Wygląda na idealną kopię Xiaomi
 0  
Niestety tylko wyglada. Wsrodku jest fatalne Flyme OS. niedopracowane. Nie kupie Meizu. Wole Xiaomi z MIUI. Hardware jest spoko w Meizu ale soft to porazka.
 0