Łukasz Szewczyk05.09.2019 (12:40)10

Budowa 5G przyspieszy w przyszłym roku

W 2020 roku - zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej - kraje członkowskie Unii Europejskiej powinny uruchomić technologię 5G w co najmniej jednym dużym mieście. Do 2025 roku są natomiast zobowiązane zapewnić szerokie pokrycie siecią 5G na głównych szlakach transportowych i obszarach miejskich. Według danych przytaczanych przez Polski Instytut Ekonomiczny, wdrożenie sieci 5G na terenie całej Polski będzie kosztować w sumie ponad 20 mld zł.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 10)

no i super w koncu cos sie ruszy w tym temacie, a do wszystkich nawiedzonych wara od 5G
 0  
Tak. Brawo. Po co wam to ? Jak teraz Internet i tak jest szybki ? Po co wam jeszcze szybsze ? Teraz wam się podoba bo suuupii będę mógł oglądać film i ściągać gry.. A za jakiś czas wzrośnie liczba osób chorych na raka A wiesz dlaczego ?? Bo wzrośnie częstotliwość A jak nie wiesz co to znaczy proszę udać się do wujka Google on na pewno ci powie. :) także brawo dla naszego państwa że chcą nasz szybciej wybić niż to możliwe
 0  
Wystarczy, ze zostanie przeciety swiatlowod na jednym odcinku i polowa kraju bedzie odcieta od sieci - tak jak to mielismy pare dni temu w t-mobile.

Ludzie, niech Wam nie robią wody z mózgu, ze siec 5G stworzy cos czego dzisiaj nie ma. Mamy sieci swiatlowodowe ktore mozna stosowac w medycynie, wiec dla mnie to slaby argument, ponadto kazda siec radiowa oparta na dosyle sygnalu radiowo czy swiatlowodowo bedzie gorsza, niz dostep bezposredni przez swiatlowod. A taki kazda duza firma posiada czy placowka medyczna - jesli mysli powaznie o wykorzystaniu lacza.

Kolejne argumenty o 5G dla automatycznego prowadzeniu samochodu, bez dobrego opasowania dróg nie ma powodzenia. Tak dziala asystent pasa drogowego.
 5  
Oby nigdy nie nadeszła ta chwila,kiedy okaże się, że wycofanie się ze śmiercionośnej technologii 5G jest już niemożliwe.Obłędnie wielka kasa,pozyskiwana na tej technologii i Ci ,Którzy za tym stoją,nie pozwolą na odwrót.
PANIE BOŻE chroń ludzkość przed zagładą.
 0  
Boga boli to co ludzie robią. Teraz tylko pieniądze się liczą dla większości A nie zdrowie.. :/ niestety większość ludzi w naszym kraju ma zrobiana wodę z mózgu przez różne media :)
 0  
Tak naprawdę możliwości wykorzystania 5G w przedsiębiorstwach są nieograniczone, a temat zagrożenia ze strony sieci na szczęście powoli się wyczerpuje.
 1  
Teraz Internet jest już zapchany i nie zdajesz sobie sprawy z tego że jak nie wprowadzimy 5G to sieci mobilnej nie będzie. A co do zagrożenia dla naszego zdrowia to jestem pewien że nowa sieć nie będzie nam zagrażać.
 1  
I bardzo dobrze. 5G daje ogromne pole do rozwoju w wielu sektorach gospodarki, więc nie ma co przeciągać startu.
 0  
Czego częstotliwość wzrośnie, chyba sam nie rozumiesz tematu. Internet będzie działał szybciej, ale też bez inwestycji w nową sieć bez większej przepustowości działałby coraz wolniej, aż w końcu nie opłacałoby się korzystać z internetu mobilnego, ponieważ rośnie liczba urządzeń i 4G się zapycha. Sama sieć 5G to też zupełnie nowe możlwości, ale jak ty tylko widzisz, że nowe technologie służą do zabawy, a nie np. do rozwoju gospodarki to brawo ty.
 1  
Super, nowe perspektywy biznesowe. Potencjał sieci jest bardzo duży.
 0