Łukasz Szewczyk03.02.2020 (15:39)6 komentarzy

5G w Play: Pół tysiąca stacji bazowych w 16 miastach

Play kontynuuje inwestycje w rozwój swojej infrastruktury. Po styczniowym uruchomieniu sieci 5G w aglomeracji Trójmiejskiej, przyszedł czas na kolejne lokalizacje. Do końca lutego 2020 roku sieć 5G Play będzie dostępna w 16 miastach z 500 stacjami bazowymi, obejmującymi 5 największych metropolii i 11 mniejszych miejscowości.
Play
Dzięki inwestycjom Play, zasięg technologii 5G obejmie do końca lutego główne miasta, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, a także miejscowości turystyczne, Sopot, Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Władysławowo, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka.
- Z dumą ogłaszam postępy Play we wdrożeniu sieci 5G. 500 stacji bazowych w 16 polskich miastach na początku roku jest potwierdzeniem dynamicznej rozbudowy sieci. Dzięki intensywnemu rozwojowi infrastruktury 5G oraz doświadczeniu zebranemu w Trójmieście, Toruniu, Sokołowie Podlaskim i Grójcu jesteśmy gotowi na komercjalizację 5G. Naszym celem jest udostępnienie polskim konsumentom najnowocześniejszej technologii i korzyści z niej wynikających, w tym samym czasie co najbardziej zaawansowane technologicznie kraje na świecie - mówi Jean Marc Harion, Prezes Play.

Spółka czeka na rozpoczęcie aukcji częstotliwości w paśmie 3,4-3,6 GHz w celu nabycia jednego bloku pasma i wykorzystania go do dalszego zwiększania prędkości transmisji w technologii 5G. Dla dalszych postępów w rozwoju tej technologii kluczowe pozostaje sprzyjające otoczenie inwestycyjne, a w szczególności konieczność pełnej harmonizacji norm w zakresie pola elektromagnetycznego w polskim porządku prawnym.

Na koniec grudnia 2019 r. Play posiadał łącznie 7868 stacji bazowych, z których 865 zostało uruchomionych w ubiegłym roku. Już dziś 50% populacji Polski znajduje się w zasięgu sieci, która zapewnia prędkość transmisji do 1 Gbps. Play podkreśla, że jest gotowy na wprowadzenie technologii najnowszej generacji do swojej oferty.

Komentarze (1 - 6 z 6)

jeśeli to wprowadzą ludzie w polsce i na całym świecie bendą umierać masowo promieniowanie jest tak potężne że niestety powoduje rak a także inne choroby i wyniszcza to nas od środka teraz to powstrzymamy albo już będzie za późno jeśli to wprowadzą
 12  
ty już nie żyjesz, bo masz wyprany mózg
 2  
bredny1 i tu się mylisz drogi kolego jeśli uważasz że ja oszalałem to zobaczysz co będzie się dziać niedługo jak nic z tym społeczeństwo nie zrobi a ty jak jesteś pasożytem któremu już dawno wyprali ten mózg i robi co mu powiedzą tylko potem będzie dla ciebie za późno
 3  
bendą :D haha polska trudna jezyka, a kometarze zaatakował rak
 3  
Śmiać mi się chce jak widzę wypowiedzi w stylu nie znam się ale się wypowiem. Play odpala technologie na tych samych nadajnikach co bylo lte na tej samej czestotliwości i pewnie do tego nadal oszczedzać beda prad czyli pojdzie na ułamek mocy :) Poza tym nadajniki w polsce maja bardzo ograniczona moc. Kidyś nikomu nie przeszkadzały bezprzewodowe stacjonarne telefony z moca nawet 80W. A wielu mialo je w mieszkaniu i rozmawiało godzinami.
 2  
kail nie znam ale ludzie umierają w polsce od tego myślisz że se wymyśliłem zobacz popytaj ludzi na ulicy w tych większych miastach to się przekonasz zrób badanie tego jeśli nic by się nie działo nic o tym by nie mówili widzę że mało masz informacji o tym
 4