Łukasz Szewczyk10.08.2005 (9:20)brak komentarzy

TP sprzedaje bilety

Już można nabywać bilety na imprezy kulturalne za pomocą słuchawki telefonicznej. Pod numerem informacji miejskiej Telekomuniacji Polskiej (94 91) można kupować bilety do teatrów, na koncerty oraz inne imprezy.
Minuta połączenia z numerem 94 91 kosztuje 1, 05 zł (z VAT 1,28 zł).

Obecnie można w ten sposób kupić bilety m.in. na koncerty w
stolicy Czech Phila Collinsa, Boba Dylana, Simple Red, Andrea Bocelli,
a także na koncerty w Polsce Dj Bobo i występ Jeana Michela
Jarra w Gdańsku.

Usługa świadczona jest we współpracy z firmą eBilet. Pod numerem 94 91 doradcy poinformują o dostępnych w danej chwili biletach, wypełnią formularz rezerwacyjny zgodnie z życzeniem klienta oraz podadzą mu numer rezerwacji, niezbędny przy płaceniu za zamówienie.

Płatności można dokonać przelewem lub kartą kredytową przez Internet. Bilety odbiera się w kasie teatru, w biurze firmy eBilet, można też zamówić dostarczenie ich przez kuriera pod wskazany adres.

Telefoniczny zakup biletów to naturalne rozszerzenie funkcjonalności informacji miejskiej tp. Do tej pory klienci mogli uzyskać pod numerem 94 91 informacje o repertuarze kin i teatrów, dowiedzieć się, na jakie imprezy pójść. Teraz mogą od razu kupić bilety.

Informacja 94 91 przez 24 godziny na dobę podaje informacje dotyczące numerów telefonów oraz adresy służb alarmowych i pogotowia, dyżurujących aptek i szpitali, banków, hoteli i pensjonatów, pubów i restauracji oraz instytucji użyteczności publicznej. Dostępne są także informuje także o wynikach gier liczbowych, kursach walut, kodach pocztowych oraz numerach kierunkowych międzymiastowych i międzynarodowych.

Od kwietnia 2005 roku dzwoniący może dowiedzieć się także gdzie
znajdzie najbliższy bankomat, hotel, aptekę, kino czy posterunek
policji. Doradca poda także trasę, którą można najszybciej dojść lub
dojechać pod wybrany adres.
TP
brak