Łukasz Szewczyk06.05.2008 (16:55)3 komentarze

Skarga Ery odrzucona

Wojewódzki Sąd Administracyjny utrzymał w mocy decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o obowiązku dostosowania stawek MTR przez Polską Telefonię Cyfrową, operatora komórkowych sieci Era i Heyah.
Sąd odrzucił skargę Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era  i Heyah , na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej z listopada 2007 roku, utrzymującą w mocy decyzję w sprawie nałożenia na PTC obowiązków w zakresie dostosowania stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznej ruchomej sieci telefonicznej PTC.
Podając ustne motywy rozstrzygnięcia sąd podkreślił, że zaskarżona decyzja jest decyzją dotyczącą obowiązku regulacyjnego. Decyzja należy, w ocenie sądu, do decyzji korygujących obowiązek wcześniej nałożony na podstawie ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Sąd wskazał, że w sprawie nałożenia obowiązków regulacyjnych przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z tego też względu skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego podlega odrzuceniu.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nie wiadomo o co chodzi, ale ważne że PTC przegrało (ot taka polityka media2). Może jakieś dokładniejsze info?
 0  
erze nie podobało się to że musi zmienić opłaty interconnectowe :P
 0  
Masakra! Na śląsku jest właśnie jakas potężna awaria w siecie Era i praktycznie nie można korzytać z telefonu... Tzn. raz działa wykonywanie połaczen, a odbieranie nie i odwrotnie...
 0