Łukasz Szewczyk26.06.2008 (10:54)2 komentarze

Polacy czekają na femtokomórki

Aż 67 procent ankietowanych Polaków deklaruje zakup femtokomórek - wynika z badań przeprowadzonych na grupie ponad 1,8 tys. użytkowników telefonów komórkowych i Internetu w sześciu europejskich krajach na zlecenie Motoroli.
Na międzynarodowej konferencji Femtocells Europe 2008 w Londynie Motorola przedstawiła rezultaty badań nastawienia europejskich konsumentów do nowej technologii femtokomórek, które oferują lepszy sygnał komórkowy w domu, lepszą jakość połączeń oraz niższe koszty rozmów przeprowadzanych z domu.

Wyniki badań pokazują, ze Polacy są najbardziej otwarci na technologię femtokomórek - 67 proc. respondentów zadeklarowało zakup tego urządzenia w Polsce, w Hiszpanii 62 proc., we Włoszech 61 proc. we Francji 34 proc., w Wielkiej Brytanii 34 proc., a w Niemczech 33 proc.
Użytkownicy nowej technologii, która łączy cechy telefonii stacjonarnej, internetowej, mobilnej i dostępu do Internetu, będą czerpać korzyści z lepszego zasięgu w pomieszczeniach, maksymalnej prędkość transferu danych, jednego rachunku za wszystkie usługi telekomunikacyjne, ograniczenia opłat za połączenia oraz niezawodnej łączność w domu i poza nim. To wszystko będzie dostępne przez znane już telefony komórkowe typu 3G.

Femtokomórki mogą zmienić typowe dla nas korzystanie z telefonów komórkowych. W Polsce 41 proc. respondentów stwierdziło, że dzięki tej technologii częściej korzystaliby z telefonu komórkowego w domu. Badanie wykazało również, że femtokomórki są postrzegane jako kolejny element, który rozbudowuje i uzupełnia domowe centrum multimedialne. 51 proc. respondentów było bardzo zainteresowanych wykorzystaniem femtokomórki do tego celu przez całą rodzinę.

Femtokomórki mogą być obsługiwane przez dostawcę posiadającego licencjonowane pasmo. Z badań wynika, że 54 proc. respondentów zadeklarowało chęć zakupienia femtokomórki od swojego dostawcy łącza szerokopasmowego, co wskazuje na to, że konsumenci mogą postrzegać tę technologię jako poszerzenie usług szerokopasmowych. Jednocześnie 1/3 respondentów jest zainteresowana włączeniem femtokomórek do pakietu usług telekomunikacyjnych. Te wyniki podkreślają możliwość zintegrowania mobilnych i szerokopasmowych usług.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Nic dziwnego, że Polacy są najbardziej zainteresowani... Chcą korzystać z zasięgu 3G, bo na ten zwykły dostępny wszędzie z nadajników przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 czerwca 2008 o 16:21:35 przez biotyt).
 0  
Ja nie czekam!!! Co to właściwie ma być? Napiszcie krótko, zwięźle i przystępnie..
 0