Michał Rogowicz11.09.2008 (10:21)2 komentarze

Przeniesienie numeru w jeden dzień

Do jednego dnia resort infrastruktury chce skrócić okres przenoszenia numeru między operatorami komórkowymi. W sieciach stacjonarnych okres skraca się do siedmiu dni, pisze Gazeta Prawna.
Resort infrastruktury przygotował projekt zmiany rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych w części dotyczącej przenoszenia numeru. Projekt, do którego dotarła Gazeta Prawna, zakłada, że czas potrzebny na przeniesienie numeru w sieci stacjonarnej może na życzenie abonenta zostać skrócony do siedmiu dni, a w sieci komórkowej do jednego. W projekcie resort proponuje, by przeniesienie numeru było także możliwe w przypadku klientów, których obowiązuje umowa terminowa. Jednak wówczas będą oni płacili dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy.
Jak podaje Gazeta Prawna, w projekcie zapisano, że w czasie przenoszenia numeru w sieci komórkowej przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny, a sama operacja powinna odbyć się między 0.00 a 3.00 w nocy. Wydłużenie przerwy w świadczeniu usług możliwe jest tylko za zgodą klienta.

Dziś przeniesienie numeru komórkowego w usługach przedpłaconych trwa do siedmiu dni. W przypadku abonentów okres ten w praktyce wynosi od 30 do nawet ponad 60 dni.
Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 2 z 2)

super, jeszcze tylko znieśli by opłaty za to.
 0  
no bajera. 60 dni przenoszenie numeru. ciekawe co ona tam robia takiego ze to tyle trwa. jeszcze powinni zapisac kary dla operatorow nie wywiazujacych sie z terminow.
 0