Michał Rogowicz18.09.2008 (11:50)8 komentarzy

Spółka Tele2 i Netia będzie mniejsza niż TP

Netia od 16 września, czyli znacznie szybciej, niż planowano, konsoliduje wyniki Tele2 Polska. Będzie to miało wpływ na całoroczny wynik największego polskiego operatora alternatywnego, pisze Gazeta Prawna.
O przejęciu Tele2 Netia poinformowała 30 czerwca. Spodziewano się sfinalizowania transakcji w IV kwartale 2008 r. W zależności od wyników Tele2 wartość transakcji może wynosić od 106 mln zł do 122 mln zł.
Netia szacuje, że po przejęciu Tele2 Polska jej roczne przychody wzrosną o 40 proc. i będą trzy razy wyższe niż drugiego co do wielkości alternatywnego gracza, pisze Gazeta Prawna.

Netia  podała, że po przejęciu Tele2  ma ponad 1 mln klientów usług głosowych i ponad 335 tys. klientów szybkiego internetu. W chwili ogłaszania transakcji firmy miały ok. 1,2 mln użytkowników usług głosowych - w tym 387 tys. we własnej sieci Netii i ok. 600 tys. WLR - oraz ok. 310 tys. klientów szybkiego internetu .

Jak podaje Gazeta Prawna, tegorocznym celem Netii jest posiadanie 1 mln klientów usług głosowych i ponad 400 tys. klientów usług internetowych.

Wszystko wskazuje, że w związku z obserwowanym spowolnieniem wzrostu rynku szybkiego internetu Netia będzie musiała intensywniej niż do tej pory przejmować firmy zajmujące się dostarczaniem internetu. Pośrednio zasygnalizowała to, podnosząc w sierpniu z 40 mln zł do 60 mln zł prognozę tegorocznych wydatków na przejęcia.
Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 8 z 8)

I bardzo dobrze! Netia to najlepsza firma telekomunikacyjna w Polsce. Idziesz odbierasz modem działa od razu. Internet nie działa, odliczają wszystko od rachunku przepraszają i dodają prezent. Świetni są.
 0  
Tak, tak.. Nie ma to jak bicie piany. :)
 0  
cmabb# z choinki spadłes ?? moze i modem dziala od razu gorzej z internetem :)
 0  
Normalne, ze beda mniejsze. wszak to TP jest monopolistą. Ale jak tak dalej pojdzie i Netia bedzie atakowac rynek takimi swietnymi ofertami, to tendencja moze sie odwrocic. Akurat trzymam kciuki za Netią, bo oni nie boja sie inwestowac w oferte.
 0  
tyle, ze kablówka z Netii to istna porażka nic nie robią by zatrzymac klientów.
 0  
no nie wiem czy promocje netii sa akurat takie swietne, tez nie przesadzajcie w druga strone. pewne jest, ze netia ma silna pozycje, bo siwadczy net na socjalnym abonamencie i ma tania usluge. jakos ta sama co tp. ale badzmy realistami.
 0  
Netia przejęła kilkaset tysięcy emerytek wkręconych przez niestrudzonych akwizytorów Tele2. Fajnie. Problem polega na tym, że większość tych przemiłych staruszek nawet o tym nie wiedziało. Teraz wystarczy iż Tp rzuci do boju swoich niestrudzonych akwizytorów i może się okazać że 1,2 mln zrobi się połowa. No ale tepsa pewnie wcale o tym nie myśli. Wnosze po ostatnich super planach taryfowych
 0  
oczywiście, że jakość ta sama u netii co w tp, bo to albo te same łącza, albo sprzęt i łacza tej samej klasy. jednakże porównanie cenowe wypada mocno na korzyść netii. dlatego netia będzie się powoli pięła na pozycję lidera. a co tego, że netia + t2 jest mniejsze od tp. oczywiście, że jest mniejsze, ale to dlatego, że tp wcześniej zaczęła i jednak monopol swoje zrobił. ale tak czy inaczej netia jest korzystniejsza, więc tp będzie traciło powoli przewagę.
 0