Michał Rogowicz03.10.2008 (11:11)7 komentarzy

Streżyńska chce odejść na wiosnę

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, myśli o rezygnacji – wynika z dzisiejszego wywiadu w „Rzeczpospolitej”.
- W tym roku zatrzymuje mnie telewizja cyfrowa i jeszcze kilka rzeczy regulacyjnych. Chciałabym odejść na wiosnę, może przyszłego roku. Chciałabym odpocząć – mówi szefowa UKE.
Skarży się na brak wsparcia premiera i ministra infrastruktury, dla których telekomunikacja jest dużo mniej ważna niż autostrady. Po co jej to wsparcie? Jednym z powodów jest ewentualny podział TP SA 

- Może się okazać, że nie mamy już po co przy funkcjonalnej separacji grzebać, bo TP wyprzedza nasze działania przenosząc część działalności do swojej spółki. I może się okazać, że dla rozwiązania sprawy potrzebne byłoby nam prawo nakazu sprzedania spółek z grupy TP. Te słowa zaraz pewnie spowodują krzyk i histeryczne reakcje. Dlatego jest mi potrzebny legislator, czyli minister infrastruktury – tłumaczy Anna Streżyńska.
Rzeczpospolita, Puls Biznesu

Komentarze (1 - 7 z 7)

no to akcje tpsy pójda w górę... :)
 0  
I bardzo dobrze. Potrafiła tylko po TP jechać ale pozostałych błędów innych operatorów to już nie widziała
 0  
To znowu beda robili co chcieli, a co do jechania drogi kolego to chyba jesteś z TPSA skoro nie zauważyłeś jak UKE jechała po sieciach ERA Plus i Orange chociaż ostatni to też TPSA.
 0  
jechała po erze i coś sie zmieniło? Era zmieniła regulamin i jakos nie mogłem z tego powodu zrezygnować

Najlepiej to TP rozwalić kable pociąć i sprzedać na złom. zostana nam komórki i bedzie super
 0  
@darek szkoda, ze jestes egoista i widzisz tylko czubek nosa.
 0  
Kamil uwczesny rząd sprzedał wiekszościowy pakiet udziałów w TP a teraz rekami P. Streżynskiej próbuje ingerować. To tak jak Ty bys sprzedał komus rower po czym próbował nakazać żeby sie nim podzielił z innymi. Jak myslisz czy ta osoba byłaby zadowolona?

Nie jestem egoista ale jestem przeciwnikiem okradania jak by nie było prywatnej firmy i nakazywanie sprzedawania dostepu do swoich łaczy innym operatorom za pół darmo. A później wszyscy jadą po TP że ma drogo, że Netia, Tele2 i inni maja taniej. Tylko czemu kosztem TP?
 0  
darek bardzo dobrze powiedziales a raczej napisales, niestety wiekszosc ludzi tego nie rozumie oni wiedza to co napisze gazeta albo jakas "wszechwiedzaca" osoba
 0