Michał Rogowicz30.12.2008 (12:03)1 komentarz

Wandal w autobusie? Napisz SMS

Drogowcy chcą, żeby o chuligańskich wybrykach w autobusach, tramwajach czy na przystankach komunikacji miejskiej można było zawiadomić policję SMS-ami. - Czemu nie? Właściwie już teraz jest to możliwe - twierdzi rzeczniczka policji, pisze Gazeta Wyborcza.
Od połowy grudnia na przystankach, a także w tramwajach i autobusach bydgoskich przewoźników, czyli Miejskich Zakładów Komunikacyjnych, PKS-u i Mobilisu wiszą plakaty apelujące do pasażerów, by nie pozostawali obojętni, gdy są świadkami niszczenia siedzeń, wybijania szyb, czy wyrywania kasowników. Do akcji chce przyłączyć się kolejna firma - przewożąca na trasach podmiejskich "Kowalski i spółka", której autobusy jeżdżą pod marką "Forbus".
Na plakatach podane są numery telefonów na policję i do straży miejskiej z wezwaniem, żeby dzwonić, gdy tylko dzieje się coś złego.

- Rezultaty takiego apelu byłyby o wiele lepsze, gdyby pasażerowie mogli informować policję i straż miejską o zdarzeniach SMS-ami - uważa Tomasz Olejniczak z działu marketingu spółki "Kowalski i spółka". - Dzwonienie i głośne informowanie o bandytach jest niebezpieczne i może się źle skończyć dla sterroryzowanych pasażerów. Napisanie SMS-a może zostać niezauważone przez przestępców.

Ten pomysł spodobał się innym przewoźnikom, a także Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Wszyscy zgodnie twierdzą, że dzięki takiemu rozwiązaniu policja byłaby skuteczniejsza, a chuliganów częściej można byłoby złapać na gorącym uczynku.

- Napiszę do komendy miejskiej pismo z prośbą o udostępnienie numeru, pod który można by wysyłać SMS-y - mówi Daniel Sarul, zastępca dyrektora ZDMiKP. - Często zdarza mi się oglądać zniszczone autobusy czy wiaty i już wiem, że z chuligaństwem nie poradzimy sobie, jeśli skutecznie nie zachęcimy do współpracy pasażerów.
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Komentarze (1 - 1 z 1)

Najbardziej wkurzający są pochmieleni kolesie, którzy wsiadają do autobusu komunkacji miejskiej z otwartą puszką piwa i chleją piwsko podczas jazdy.
 0