Michał Rogowicz27.02.2009 (10:37)8 komentarzy

Wirtualne Telefony 2008 rozdane

26 lutego 2009 r., redakcja Mobile Internet zorganizowała uroczystą galę, podczas której liderzy polskiego rynku teleinformatycznego otrzymali „Wirtualne Telefony” - statuetki przyznawane za wybitne osiągnięcia, produkty i usługi wyróżniające się na rynku.
Imprezę poprowadził Rafał Bryndal, a nagrody wręczali Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Agnieszka Borzym, Wydawca Mobile Internet i Paweł Polimirski, redaktor naczelny miesięcznika.
Tytuł Innowacyjnego Telefonu Roku 2008 zdobył telefon Samsung Duoz D880. Fototelefonem Roku 2008 został LG Renoir KC 910. Telefon Nokia E71 zwyciężył w kategorii Biznesowego Telefonu Roku 2008. Muzyczny Telefon Roku 2008 przyznano dla Sony Ericsson W910. Telefon Nokia 8800 Carbon Arte okazał się Prestiżowym Telefonem Roku 2008.

Statuetkę w kategorii Bluetooth Roku 2008 kapituła przyznała zestawowi słuchawkowemu Jabra BT530. Najlepszym w kategorii Netbook Roku 2008 okazał się Samsung NC10.
Rodzina dysków zewnętrznych Seagate FreeAgent zwyciężyła w kategorii Akcesoria Komputerowe Roku 2008. Nagrodę w kategorii Nawigacja Roku 2008 zdobył program AutoMapa. Bestsellerem Roku 2008 okazał się iPhone. Polkomtel został nagrodzony w kategorii Produkt Roku 2008 za iPlus.

Najlepsze usługi wprowadzone lub działające na rynku teleinformatycznym znalazły swoje uznanie w następujących wyróżnieniach:


W kategorii Usługa Roku 2008 nagrodę otrzymała Polska Telefonia Cyfrowa za usługę Era Numer Stacjonarny.

Za uruchomienie systemu płatności „Płać komórką”, nagrodę w kategorii Innowacja Roku 2008 otrzymały firmy mPay, Citi Handlowy i Polkomtel. W kategorii Prepaid Roku 2008 wyróżnienie zdobyła Polska Telefonia Cyfrowa za ofertę Heyah.

Kategoria Rozwiązanie Roku 2008 otrzymała Netia za usługę One Phone. Kategoria Oferta Roku 2008 przypadła Polskiej Telefonii Cyfrowej za ofertę Blueconnect na kartę.
Cyfrowy Polsat otrzymał nagrodę w kategorii Sukces Roku 2008.

Dystrybutorem Roku 2008 został mPunkt. Nagrodę w kategorii Wydarzenie Roku 2008 za połączenie z Tele2 Polska otrzymała Netia.

Statuetka za kategorię Operator Odpowiedzialny Społecznie Roku 2008 została przyznana spółce Polkomtel.

Tytuł w kategorii Firma Roku 2008 przypadł Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Nagrody przyznane przez kapitułę Mobile Internet wybitnym postaciom wyróżniającym się na rynku teleinformatycznym wręczyła Anna Streżyńska.

Tytuł Człowieka Biznesu 2008 za sprawne zarządzanie blisko tysiącem punktów sprzedaży, usprawnienie relacji z partnerami handlowymi, opracowanie i wdrożenie systemu motywacyjnego przypadł Tomaszowi Sękalskiemu, Dyrektorowi ds. Sprzedaży Sieci Agencyjnej w Polkomtelu.

Prezes Zarządu - LG Electronics Polska, Young Ik Lee został wybrany Człowiekiem Marketingu 2008 za największy wzrost udziału w rynku telefonów komórkowych w Polsce w 2008 roku.

Tytuł Managera Roku 2008 za konsekwentne podnoszenie wartości spółki, wprowadzanie nowych rozwiązań i produktów oraz zwiększanie zatrudnienia zdobył Klaus Hartmann, Dyrektor Generalny Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Kapituła Mobile Internet wręczyła również nagrody dekady, przyznane w dowód uznania profesjonalizmu osób, które przez wiele lat pełniąc swoje funkcje wniosły wyraźny wkład w rozwój firm, na rzecz których pracowały. Nagrody w tej kategorii otrzymali:

Dariusz Chlastawa, prezes Zarządu, mPunkt Polska odebrał statuetkę Managera Dekady za zbudowanie od podstaw największej sieci sprzedaży w Polsce z własną, najbardziej rozpoznawalną marką.

Wyróżnienie Człowieka Public Relations Dekady za stworzenie pierwszej polskiej agencji Public Relations, efektywną pracę dla największych operatorów telekomunikacyjnych, w tym przeprowadzenie pierwszego w Polsce rebrandingu otrzymał Piotr Czarnowski, założyciel i właściciel First PR.
Mobile Internet

Komentarze (1 - 8 z 8)

PTC królem polowania - usługa i prepaid roku, do tego Hartmann nagrodzony. no ale się nie dziwię, bo rzeczywiście ostatnio bardzo mocno poprawili ofertę
 0  
bc na karte to chyba wyczekiwana oferta roku..plus mial taki cos juz w maju 2005,orange w 2007 era wreszcie w 2008.fakt za tak pozne wprowadzenie tej oferty nagroda sie nalezała jak nic..polkomtel i era duzo zebrały,o orange cichutko bo tam jak zwykle drogo(do wszystkich),prestizowo i nic na nowo
 0  
Numer Stacjonarny bardzo słusznie nagrodzony, bo to przełom na rynku. PTC zresztą już może rezerwować meijsce na nagrodę za rok 2009 - za zdjęcie simlocków :)
 0  
najważniejsze ze była imprezka każdy dostał po nagrodzie jeden za to drugi za to popili pojedli pokazali się z kim trza i oto chodziło ;)
 0  
ten plebiscyt z roku na ro k jest coraz bardziej żenujący, Era na czele??? za co? Zdecydowanie bardziej zasłużył na to PLUS, on jest liderem.
Żeby nie było to też kompletnie nie rozumiem wyboru - Iplus Produktem roku? za co? Ciekawe dlaczego redaktorzy nie zauważyli, 100 tysięcy Playonline w zaledwie 6 miesięcy. Plus sprzedaje tyle rocznie.
Era stacjonarna? kto z tego korzysta? Na czym polega rewolucja?
Bestseller - to najlepiej sprzedający się telefon? te kilka tysięcy to ma być najlpesza sprzedaż - wersus dziesiątek tysięcy np. F480?

zgadzam się z wyborem Streżynskiej, brawo prezes LG, brawo PLUS za CSR!

Cyfrowy Polsat otrzymał nagrodę w kategorii Sukces Roku 2008. - rozumiem, że nie za Halo Polsat


Kategoria Oferta Roku 2008 przypadła Polskiej Telefonii Cyfrowej za ofertę Blueconnect na kartę. - znam ofertę kilkanaście razy tańszą, ale nie będę promował innych marek

malina roku
 0  
"Nagrodę w kategorii Wydarzenie Roku 2008 za połączenie z Tele2 Polska otrzymała Netia." no tu trzeba się zgodzić.
 0  
Tylko zapomniales dodac ze Playonline to neistety jest porazka ze wzg na zasieg, co z tego ze tanio jak zamiast mobilnosci dostajesz wlasciwie stacjonarny internet z ograniczeniem... Era, Era wproawdzila dosyc duzo nowinek w tym roku to trzeba przyznac, chociaz by cos czego nie oferuje nikt inny numer stacjonarny w telefonie komorkowym.
 0  
Skoro nagrodę "Człowieka biznesu 2008" zdobywa Pan Sękalski, to najlepszy znak, że te nagrody nie dość, że nie są prestiżowe, to znaczą bardzo niewiele. Co gorsza, można je sobie "zorganizować"... Pytanie jest proste: co ten facet zrobił takiego w biznesie telekomunikacyjnym w 2008 roku, że została mu przyznana ta nagroda... ? Kto to w ogóle jest... :-)
 0