Łukasz Szewczyk05.06.2009 (15:06)5 komentarzy

Przezroczysty telefon od LG wkrótce w Polsce

Firma LG Electronics (LG) wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie przezroczysty telefon komórkowy - LG GD900 Crystal z dotykowym ekranem. W Polsce telefon pojawi się na przełomie czerwca i lipca 2009 roku.
LG GD900 Crystal to telefon z ekranem dotykowym o nowatorskim wzornictwie opartym na motywie przezroczystości. Delikatnie podświetlana klawiatura urządzenia, Crystal Touchpad, wysuwa się lekko spod ekranu wyświetlacza. Jest wykonana ze szkła hartowanego, a obramowana i wzmocniona paskiem wytrzymałego stopu kompozytowego o nazwie Liquidmetal, który chroni przed wstrząsami i wibracjami.
LG GD900 Crystal wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami obsługi. Klawiatura może być używana w taki sam sposób jak touchpad w laptopach, a ponadto umożliwia stosowanie skrótowych znaków, co stanowi nową metodę obsługi za pomocą dotyku. Pozwala to zmniejszyć liczbę czynności wymaganych przy korzystaniu z funkcji w trybie wielozadaniowości. Na przykład podczas pisania maila użytkownik może przejść do przeglądarki, rysując palcem na klawiaturze Crystal Touchpad odpowiedni symbol.

LG GD900 Crystal posiada także interfejs użytkownika klasy S z zaawansowymi możliwościami graficznymi, a także dodatkowo uproszczoną obsługę treści multimedialnych i graficznych. Został wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli, z automatycznym nastawianiem ostrości. Zdjęcia są wyświetlane na dotykowym ekranie LCD o przekątnej 3 cale i wysokiej rozdzielczości WVGA. Urządzenie odtwarza pliki muzyczne w formacie MP3. Przy użyciu dodatkowej karty pamięci może pomieścić do 32 GB muzyki, zdjęć i innych danych. Obsługuje Wi-Fi, a także Bluetooth 2.1, co pozwala na połączenie z innymi urządzeniami.

Telefon będzie dostępny w dwóch kolorach wykończenia obudowy: „chrom” i „tytan”. Premiera telefonu nastąpi w czerwcu na wybranych rynkach Europy, Azji i innych krajów. Szacunkowa cena detaliczna w Polsce wynosić będzie 1 949 zł. Telefon pojawi się w naszym kraju w sprzedaży na przełomie czerwca i lipca.
LG Electronics

Komentarze (1 - 5 z 5)

chciałbym zobaczyc to na zywo (live), to maże być fajny gadżet, ale troche drogi, może Chinczycy podrobią go? -zamiast hartowanego szkła, wzmocniony plastik i t p .
 0  
no tez bym chcial zobacyzc to na zywo
 0  
No fajny telefon, ciekawe czy ma tyle bajerów co Omnia HD...LG wykorzystał piezoelektryki to teraz pewnie pojawią się SE, Samsungi, Nokie itd
 0  
oryginalny, estetyczny telefon ... parametrami technicznymi dorównuje nawet LG Arenie...
 0  
ta... zgadzam się przyjemny ten telefon
 0