Łukasz Szewczyk13.10.2009 (10:07)10 komentarzy

Nadchodzi nowy operator komórkowy

Koncern Axel Springer Polska, wydawca takich tytułów prasowych jak Fakt, Przegląd Sportowy Newsweek Polska czy Komputer Świat, wkroczy na nowy dla siebie rynek - telefonii komórkowej, jako MVNO.
Czy wkrótce na polskim rynku telekomunikacyjnym zadebiutuje sieć Fakt Mobile? Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, medialny koncern Axel Springer Polska szukuje się do wejścia na polski na rynek telefonii komórkowej. Ewentualny start planowany jest najwcześniej w 2010 roku.
Firma swoje komórkowe usługi będzie oferowała jako wirtualny operator (MVNO), prawdopodobnie pod marką dziennika Fakt. Podobną usługę Axel Springer od prawie dwóch lat oferuje w Niemczech - pod marką swojego tabloidu Bild, użytkownicy oprócz usług telekomunikacyjnych mogą liczyć m.in. na darmowy dostęp do specjalnego serwisu redakcyjnego z artykułami i zdjęciami.

Przypomnijmy, że to kolejny koncern medialny, który zainteresowany jest telefonią komórkową. Wcześniej mówiło się, że spółka Agora zainteresowana jest uruchomieniem własnej sieci komórkowej. Zainteresowanie nowymi usługami ze strony wydawców prasy to między innymi efekt spadających przychodów z reklam oraz spadającego czytelnictwa. Usługi dodatkowe mają zwiększyć lojalność czytelników.
Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 10)

kolejni liczą na darmową reklamę. jak jakość sieci będzie taka jak Faktu (ostatnio dodwalai święte obrazki...) to daję im góra pół roku egzystencji rynkowej
 1  
@homer: kompletnie nie znasz sie na realiach rynku, twoj post wrecz poraza glupota
 1  
fakt mobile idealna sieć dla buraków i debili
 1  
Ciekawe kto normalny przyzna się do posiadania Fakt Mobile :P
 1  
a jak definiujesz "normalny" ?
 1  
Ale kto poważny przechodzi do tych sieci? Ostatnio na papierku po Snickersie wyczytałem, że jest coś takiego jak Snickers Mobile.

no bez jaj.
 1  
Pytanie raczej retoryczne...
A przyznałbyś się do posiadania na przykład Always albo Pampers mobile?
 1  
@jam80 miałbym to gdzieś czy to jest Fakt MObile, Tampon Mobile czy "Wyborcza" Mobile jeżeli interesowałby mnie najtańsze połączenia albo mobilny internet z szerokim zasięgiem a oni by mi taką usługę zaproponowali na najatrakcyjniejszych warunkach mogliby się nazywać nawet Radio Maryja Mobile. A to, że nieprzyznałbyś się do posiadania takiego operatora bo to "Fakt", świadczy o Twojej totalnej głupocie albo pozerstwie Twojego środowiska.
 1  
Może bym się przyznał może nie, to nie ma nic do rzeczy. Tak samo jako to czy ktoś jest "normalny" czy niekoniecznie. Ktoś kto dystans do siebie może sie przyznać, ktoś kto sie boi jakiegoś zaszufladkowania pewnie się nie przyzna. Ale to chyba przez tych co dzielą ludzi na "normalnych" i pozostałych.
 0  
fakt jest taki że operatorów namnożyło się strasznie dużo. Tylko żeby dostać jeszcze ich starter. W kiosku snicersa czy avon jeszcze nie widziałem. Chyba że na stronach swoich mają jakieś zakładki, nie patrzyłem jeszcze. Na razie wiem że przez stronę to orange można sobie zamówić za free, może mvno też coś takiego mają.. aż sprawdzę :)
 1