Łukasz Szewczyk03.11.2009 (8:24)7 komentarzy

UPC wycofuje się z pilotażu mobilnej TV

UPC Polska, największy operator telewizji kablowej, rezygnuje z udziału w pilotażowym programie mobilnej telewizji (DVB-H), bo... operator telewizji w komórce poinformował publicznie o podpisaniu współpracy z UPC.
W poniedziałek (2 listopada 2009 roku) spółka Info-TV-FM, operator mobilnej telewizji w Polsce, otrzymała od UPC Polska  oświadczenie o odstąpieniu od współpracy w zakresie programu pilotażowego telewizji w komórce (DVB-H). Jako przyczynę odstąpienia od współpracy, UPC Polska wskazało podanie przez Fundusz do publicznej wiadomości informacji o podpisaniu i zakresie przedmiotowym listu intencyjnego, bez zgody UPC Polska.
Przypomnijmy, że w połowie października poinformowano w komunikacie prasowym o podpisaniu listu intencyjnego, w którym strony oświadczyły o przystąpieniu do realizacji programu pilotażowego, którego wynikiem ma być dokładne określenie potencjału rynkowego związanego z usługami telewizji mobilnej. Jednocześnie UPC Polska w podpisanym liście oświadczyła, iż przystępuje do negocjacji dotyczących możliwości podpisania umowy na korzystanie z oferty hurtowej Info-TV-FM.

Warto dodać, że w programie udział biorą konkurenci UPC Polska - sieci Vectra oraz Inea, które jak widaćokazały się bardziej otwarte na współprace z Info-TV-FM i nie przestraszyły się, że NFI Manga Polonia poinformowała o podpisaniu listu (podobnie jak Cyfrowy Polsat, CenterNet czy Canal+ Cyfrowy).
Info-TV-FM

Komentarze (1 - 7 z 7)

Albo dodadzą nowe kanały albo abonenci się na was obrażą!!!
 0  
zamiast narzekac zmien operatora, tv w upc nigdy nie bylo atrakcyjne
 0  
dajcie wkoncu ludziom te noiwe kanaly anie ciagle tyko gadacie iz wkrotce beda a niema do tej pory nic nadal,konkurencja juz dawno was bije na glowe ,a wy sie grzebiecie jak muchy w smole....
 0  
Jakże pocieszna jest ta nasza UPC.
Stać ją na to, aby oferować za stosunkowo atrakcyjną cenę tak szybki internet 120 Mb/s, ale od miesięcy nie są wstanie zaoferować jakichś nowych stacji - o tych HD nawet nie wspominając!

Zaiste, niepojęte!
K l i n (usunięte konto #3093) 3.11.2009 (14:21:44)
 0  
A CYFRA+ rozdaje telewizory za przedłużenie umowy.
Może Cyfrowy Polsat rozda komórki.Będzie miał jak znalaz prawie 2 mil abonentów w Aero i Sferii ;)
 0  
Narzekacie na UPC? To zobaczcie jaki syf jest w Aster i jakie ceny!
 0  
No bo wiesz ZenOn... - narzekamy na UPC z uwagi na to, jak przedziwnie traktuje ona swoje usługi.
Mieć najlepszy internet na rynku i zarazem najgorszą pod kątem oferty HD telewizję cyfrową.

Nie jest to dziwne?
Czyż nie można by tak kosztem "kilku" (czyt. kilkudziesięciu) megabitów mniej zaoferować kilka stacji HD więcej??
Myślę, że zdecydowana większość abonentów UPC absolutnie by się nie obraziła, gdyby tak owa sieć kablowa poprzestała na i tak zawrotnej już prędkości 25 Mb/s, w zamian dodając do oferty telewizyjnej ot z 2-3 stacje HD.
Ja np. zapewne z radości głową w sufit bym uderzył, gdyby tak się stało.
K l i n (usunięte konto #3093) 3.11.2009 (14:47:59)
 0