Łukasz Szewczyk23.01.2010 (16:25)44

Kłopotliwe przypadki rozliczania Internetu w Play

Użytkownicy zaawansowanych telefonów komórkowych w sieci Play powinni ostrożnie z nich korzystać. W przeciwnym razie ich rachunki mogą być wyższe nawet o kilkaset złotych - przekonali się o tym użytkownicy iPhone czy HTC Hero.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 44)

Nie zrozumiałe? Praktycznie wszędzie gdzie używam iPhone'a mam nielimitowany dostęp do Wifi. Tam gdzie już chciałbym skorzystać (np. radio internetowe po edge spięte z radiem w samochodzie) to już Play zasięgu do pakietów nie oferuje.
Te 15 zł wolę na rozmowy wydać.
 0  
Bardziej pasuje mi stwierdzenie świadomego korzystania zamiast ostrożnego z urządzeń typy smartfon przeznaczonych do stałego połączenia z internetem przez wi-fi lub sieć komórkową. Kupowanie IPhona czy Androida, Symbiana bez chęci korzystania z internetu to kastrowanie własnego smartfonu. Wszyscy operatorzy mają w ofercie pakiety do netu, w Play od 15 PLN. Era z Orange i ostatnio też play sprzedają Iphony w specjalnych taryfach z minutami i danymi do wykorzystania, dlatego nie przypuszczam żeby Ci userzy napotykali takie niespodzianki z rachunkami.
 0  
hmm ciekawa sprawa. Trochę się nie zgodzę , że używanie iphone bez pakietu jest niezrozumiałe...bo niby dlaczego zakładać , że każdemu to jest potrzebne? Kupe ludzi ma smartfony a nie korzysta wcale z netu. Inna sprawa to świadomość posiadaczy- tak naprawdę to wielu kupuje takie zabawki , by mieć - dla tego, że taka moda.
 0  
Panie AMG - o dziwo ludzie z telefonami typu nokia z symbianem czy windowsami mobile czy zamkniętym systemem z tym problemem nie mają do czynienia . poza tym . miałem takiego klienta u siebie w salonie właśnie z iphonem . po sprawdzeniu jego historii na self care wyszło że iphone łączył się z Jakimiś adresami IP o określonych godzinach . jeśli przeczytasz oryginalny artykuł z gazeta.pl na pewno zdziwi Cię fakt, że przedstawiciele Apple Poland odmówili komentarza do tej sprawy ... najlepiej zwalać na operatora .. :)
 0  
Jak się kupuje tak multimedialny telefon to trzeba się liczyć z nieznanymi opłatami za internet, nie kupuje się takich telefonów jak się na nim nie zna, pakiety internetowe dla takiego telefonu to podstawa, taki 500MB to minimum do Hero czy iPhone.
 0  
Wine wlasnie NALEZY zwalac na Operatora, a to dlatego ze w wielu przypadkach telefon samoistnie laczac sie z netem (co jest calkowicie odrebnym problemem) takowego nie uzyskal, bo polaczenie zostalo zatrzymane na bramce Playa, a Play na prosbe przedstawienia adresow IP, z ktorymi sie rzekomo polaczylismy, podaje na wykazie, przy kazdej probie polaczenia, tylko adres IP swojej bramki. Czyli moze jedynie udowodnic, ze byly to "puste" polaczenia z bramka, a nie z netem, za ktore musimy kupe kasy placic - bardzo czesto 1300 zl. Nie ma polaczenia z internetem, nie ma oplat - proste, ale nie dla Playa. A te 15 zl, takze wolalbym przeznaczyc na rozmowy, a nie na polaczenia z siecia. W koncu juz w wielu miejscach jest dostep do darmowego internetu przez WiFi (ktora to mozliwosc posiada juz chyba kazdy smartphone).
 0  
Matt
znam masę ludzi którzy obsługują telefon na zasadzie "wcisnę i zobaczę co się stanie" Każdy fon ma w menu ikonę wejścia w net. Ludzie nie wiedzą nawet co i do czego to jest. O sprawie e-maili w telu juz nie wspomnę. Dodam , że wielu nie ma świadomości ile to kosztuje.
Pozostaje dalej problem tego naliczania:
"już podczas podjęcia próby połączenia, a nie tylko podczas faktycznego połączenia."
 0  
Miałem podobny problem z iPhone 3G w sieci Era. Co 6 minut telefon łączył się z siecią i pobierał minimalne ilości danych. Okazało się, że jeden z zainstalowanych komunikatorów łączył się co chwila z siecią by odebrać wiadomości.
Tak więc ponieważ w play problem nie występuje u wszystkich zacząłbym od przywrócenia telefonu do pierwotnego stanu i bacznie obserwować co się będzie działo.
 0  
Niech ktoś przekroczy paczkę 500MB w ERZE wtedy dopiero się zdziwi i play to będzie mały pikuś :-) dodatkowe 500MB to 600zł :-) paczki po 100KB liczone oddzielnie dl/up wiec niezłe bagno.
 0  
Ja mam IPhona (w Erze) i bardzo cenię ten telefon. Korzystanie z netu to sama przyjemność. Co do tej sytuacji powyżej, hehe do przewidzenia. Ludzie kierują się tym że mają pakiet internetowy, nie zobaczą gdzie są i korzystają z netu ile wlezie. A potem takie ceregiele jak by Play dawał internet normalnie czyli obojętnie czy na swoich nadajnikach czy nie to było by nawet nieźle a że rozdziela to tak jest i będzie, ale w takich wypadku poszkodowanym i ograniczonym jest klient i tylko klient. I dla tych 10zł miesięcznie takie ograniczenia. Ja tam wole dołożyć więcej ale w pełni cieszyć się telefonem bez takich numerów.
 0