Łukasz Szewczyk27.01.2010 (16:53)6 komentarzy

CB Radio w komórkach z systemem Android

Dobra informacja dla zmotoryzowanych użytkowników telefonów komórkowych. Aplikacja SpeedAlarm, która pełni funkcję CB Radia w komórce dostępna jest na modele wyposażone w mobilny systemem Google - Android.
SpeedAlarm to aplikacja na telefony komórkowe, która pozwala kierowcom na żywo ostrzegać się wzajemnie o zagrożeniach na drodze. Program ostrzega między innymi o patrolach policji, wypadkach oraz o wszystkich fotoradarach stacjonarnych w Polsce.
Zamknięte testy aplikacji na telefony z systemem Android rozpoczęły się w grudniu 2009 roku. Po ponad miesiącu intensywnych testów program jest już gotowy. Od dzisiaj można go pobierać ze sklepu Android Market w telefonach lub ze strony getsa.pl. SpeedAlarm w wersji na system Android obsługuje między innymi takie telefony jak popularny HTC (Era) G1, HTC Magic czy HTC Hero.

W tej chwili SpeedAlarm działa na telefonach z systemem Java (J2ME), Symbian, Windows Mobile oraz Android. Kompletna lista obsługiwanych modeli znajduje się na stronie www.speedalarm.pl/pobierz/

SpeedAlarm działa od lipca 2008 roku i korzysta z niego już ponad 55000 kierowców. Baza SpeedAlarm zawiera między innymi precyzyjne lokalizacje 1799 fotoradarów, ponad 1000 niebezpiecznych przejazdów kolejowych oraz na bieżąco dodawane przez kierowców lokalizacje policyjnych kontroli drogowych, wypadków i innych niebezpiecznych miejsc.
SpeedAlarm

Komentarze (1 - 6 z 6)

Qrcze tym razem Łukasz był szybszy... ;)
a poważnie...to , ta aplikacja nie ma nic wspólnego z CB radio.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 27 stycznia 2010 o 17:19:20 przez aadvark).
 1  
jak ona działa w praktyce, rzeczywiście ta komunikacja jest dobra ?
 0  
działa jak aplikacja- tj kto ma zainstalowane i np widzi miśków wysyła info do bazy - wraz z położeniem swoim (gps) reszta mających aplikacje dostaje info. Wg mnie to bez sensu bo raz ilu będzie miało tą aplikację? a dwa płacisz za połączenie z netem.
daleko temu do CB radia - tym nie zapytasz o drogę ani nie pogadasz...bliżej temu do funkcji traffic niż CB radia
 1  
CB Radio a ta aplikacja to jakis zart!!! Dobrze ze doczytalem newsa bo bym chodzil i gadal glupoty a tu zadnej nowosci nie wymyslili. News sponsorowany.
 0  
CB Radio Chat - dostępne na Android Market. O wiele lepiej spełnia rolę jako CB Radio.
 3  
Polecam SEEBEE - CB radio na miarę XXI wieku. Zapraszamy do testów!
 0