Łukasz Szewczyk27.05.2010 (11:17)26 komentarzy

Orange testuje dwa numery na karcie SIM

Orange testuje usługę Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM. W teście mogą brać udział klienci posiadający aktywną kartę SIM w dowolnej ofercie Orange.
Używając Orange Ekstra Numer można łączyć się z internetem, rozmawiać oraz SMS-ować i MMS-ować używając dwóch numerów w jednym telefonie. Dzięki temu klienci Orange nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. W każdej chwili będą mogli odbierać połączenia przychodzące na oba numery i łatwo przełączać się między nimi wybierając ten, z którego chcą się połączyć lub wysłać wiadomość.
- To wygoda i bezpieczeństwo. Podobne testy odpalił też Play. Czasowo nas lekko ubiegli, ale moim zdaniem nasze rozwiązanie daje więcej możliwości. Warunkiem udziału w teście jest wysłanie darmowego SMS-a o treści EN na numer 8041 Zwrotnie przyjdzie wiadomość o przyznaniu Orange Ekstra Numeru, który będzie w taryfie Orange POP - informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Testy nowej usługi potrwają do 30 czerwca 2010 r. Aby wziąć w nich udział należy wysłać SMS-a o treści EN na numer 8041. O zakwalifikowaniu się do testu uczestnik zostanie poinformowany SMSem, w ciągu 24 godzin. W ramach testu do aktualnie używanej karty SIM zostanie przypisany drugi numer telefoniczny, z planem taryfowym na kartę - Orange POP.

Używając Ekstra Numeru uczestnik testu może wykonywać połączenia głosowe, wysyłać SMS i MMSy oraz korzystać z transmisji danych. Przełączenie połączeń wychodzących na Ekstra Numer następuje po wybraniu kodu *121*2# i wciśnięciu klawisza połączenia. Powrót do numeru głównego następuje po wybraniu kodu *121*1#. Aby sprawdzić, jaki numer jest aktualnie ustawiony do połączeń wychodzących wystarczy wybrać kod *141*#, informacje są wyświetlane na ekranie telefonu.

Extra Numer Orange to w pełni funkcjonalny numer dodatkowy na oddzielnym planie taryfowym mogący posiadać własne usługi dodatkowe np. poczta głosowa, Halo Granie itp. Połączenia przychodzące na drugi numer są oznaczone na wyświetlaczu znacznikiem #2 lub 2 (w zależności od typu telefonu). Dodatkowo połączenia na numer dodatkowy są prezentowane jako numer telefonu + znacznik #2 jako postfix.
Blog TP

Komentarze (1 - 10 z 26)

Niegłupia opcja, może to być całkiem wygodne, ciekawe czy te dwa numery mogą być na różnych taryfach?
 0  
"numer dodatkowy na oddzielnym planie taryfowym" czytanie ze zrozumieniem się kłania.
 0  
Usługa ok tylko pytanie czy Play i Orange nie będą gadali we wrześniu jak podadzą wyniki za II kwartał, że mają po 20 mln użytkowników jak tak każdy włączy sobie testowo.
PS
Wedle mnie usługa lepiej się prezentuje w Orange niż Play.
 0  
Przecież napisali, że mogą być w różnych taryfach.
 0  
Cassius, errtay: macie rację - nie doczytałem. Thx!
 0  
Wlaczają domyslnie na taryfe ORANGE POP w regulaminie pisze ze nie ma możliwosci zmiany taryfy
Ja już testuje zrobilem przelewe ze swojego glownego numeru na numer extra
 0  
Szkoda, że drugi numer oddzielnie płatny, to w sumie wychodzi jak telefon z Dualsimem - 2 numery, 2 rachunki
 0  
Na dual-simie nie działają jednocześnie 2 numery a tu wszystko chodzi Ok. Testuję i zobaczę jak to działa. Jak na razie super. Takiej usługi potrzebowałem. I o niebo lepiej działa niż w Play (też testuję :) W Play nie można np. dzwonić z drugiego numeru. A tak swoją drogą - skoro w Play działa to na zasadzie przekierowania numeru to w jaki sposób przychodzą też sms'y ?? Normalnie jak ustawię przekierowanie z drugiego numeru to tylko odbieram rozmowy - sms'y już nie dochodzą.
 0  
Najlepiej jak 2 numery były by z innych sieci.
Czasem brak zasięgu jednej sieci to jest na zapas druga sieć lub ma się znajomych w sieci.
 0  
@Raf przekierowanie smsów jest mozliwe, co widac po ofertach orange i playa typu extra numer. W innych sytuacjach jednak zadna z sieci nie swiadczy uslugi przekierowania smsów, choc kod do takiego przekierowania jest nastepujacy: **21*nr*16#; zamiast 21 mozna dac 62. A jak zamiast 16 wstawi sie 11, to przekierowywane sa jedynie rozmowy.
 0