Łukasz Szewczyk24.06.2010 (10:40)17 komentarzy

Przejęcie Play nie zabije konkurencji

Od dawna spekuluje się na temat ewentualnego przejęcia komórkowej sieci Play. Grażyna Piotrowska-Oliwa wylicza, że Play jest obecnie wart 1,5 mld zł, a jego przejęcie nie spowoduje "zabicia konkurencji".
Play
W hotelu Hyatt w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana "Fuzje i Przejęcia”, której współorganizatorem byli Pracodawcy RP. Przedstawicielem organizacji była wiceprezydent, Grażyna Piotrowska-Oliwa, wcześniej pełniąca funkcję prezesa PTK Centertel, operatora komórkowej sieci Orange Polska.
Grażyna Piotrowska-Oliwa przedstawiła prezentację dotyczącą fuzji i przejęć na rynku telekomunikacyjnym. W opinii Piotrowskiej-Oliwy piękną panną na wydaniu, choć ceniącą się bardzo wysoko, jest Play. – Moim zdaniem jest wart maksymalnie 1,5 mld zł, właściciele wyceniają go jednak na 5 mld zł. Przejęcie tej marki, która na koniec ubiegłego roku miała 7,6 proc. rynku, ale z dużym udziałem pre-paidów, przez któregoś z trzech operatorów telefonii komórkowej, nie doprowadzi jednak do zabicia konkurencji, bo rynek już został drastycznie przeceniony. Taki ruch powinien jednak zahamować odpływ klientów. Warto też pamiętać o tym, że Play posiada pakiet interesujących częstotliwości, które mogą okazać się dla potencjalnego inwestora łakomym kąskiem. Jednak decydującą kwestią powinna być cena – twierdzi Piotrowska-Oliwa.

Według byłej prezes Orange firmy kupują, by uzyskać efekt skali, wykorzystać synergię. Jej zdaniem lepiej jest kupić jakiś podmiot, niż samemu decydować się na skok na głęboką wodę. - Wbrew pozorom, przy fuzjach i przejęciach cena nie jest najważniejsza, lecz odpowiedź na pytanie: po co kupować? Czemu to ma służyć? - dodaje.
Pracodawcy PR

Komentarze (1 - 10 z 17)

Czyli zaczyna sie przekomarzanie (zbieg okolicznosci była przezes Orange wypowiad takie rzeczy i opinie) kto ma przejac PLAY jezeli przejmie to Orange wynosze sie od nich bo nie po to uciekałem z Orange zeby do nich teraz wrócic
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 czerwca 2010 o 11:04:51 przez hubertikus).
 0  
prawda, że przy takim nasyceniu rynku konkurencja i tak będzie, bo nowych klientów nie będzie, walka o tych z innych sieci się rozpocznie na maxa. a i wycena Play pewnie bliższa prawdzie niż pobożne życzenia P4
 0  
ręce precz od PLAY !!!
 0  
Tak, pomarzyć o cenie 1,5 mld zł zawszemożna ale byla prezes Centka zapomniala, ze do ewentualnego przejecia Play (w co ja nie wierze) stanie jeszcze poza najbardziej prawdopodobnym Orange jeszcze kilku zagranicznych graczy z grubym portfelem.
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 24 czerwca 2010 o 11:56:37 przez zui).
 0  
również jak Orangutan przejmie PLAY to uciekam jak najdalej od tej sieci, ORANGE to dno!!!
 0  
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
Ręce precz od PLAY !!!
 0  
ORANGE to dno!!!
 0  
jesli Play zostanie przejety to ehhh :(
Play jako jedyny tak dynamicznie urozmaical swoja oferte - iphone wprowadzili plus do dzisiaj nie ma
29 gr za minute
darmowe polaczenia bez zadnych abonamentow i zdrapek w sieci.

bedzie stagnacja jaka byla przed przyjsciem playea
 0  
Przejmie ten kto wyłoży kasę proste. A jak to wpłynie zobaczymy w praniu. Póki ma wyższe MTRy to i będzie miał trochę niższe ceny. Pożyjemy zobaczymy.
 0  
Jak Oliwa (czy inny telekomowy prezes) mówi że przejęcie Play nie zabije konkurencji to znaczy że będzie dokładnie na odwrót, tak jak było z szybszą neostradą za tą samą cenę, tak było z walką przy użyciu prestyżu czy innych pomoarańczowych prostokątów, tak było z paroma innymi rzeczami. Jeszcze jak Wojtek Jabczyński zacznie o tym swoje wynurzenia to już będziemy mieli 200% normy (... o przepraszam - pewnosci) że Play zostanie przejęty w celu powrotu do sielanki przedplayowej :P.
 0